Úsměvné dotazy, které novináři rádi pokládají hráčům

V tomto článku možná trochu ostřeji píchneme do řemesla našich kolegů, ale ne každý novinář je dobrý ve svém oboru. Chybovat je lidské, neboť nejsme stroje, ale v mnoha případech se chyby kupí a opakují tak často, až z toho druzí kroutí hlavou. Podívejme se na kreativitu českých sporťáků a jejich nejčastější otázky, které v kontextu postrádají logiku. Tento žebříček nebylo obtížné sestavit, přesto jsme využili pomoci webu expres.cz

Úsměvné dotazy, které novináři rádi pokládají hráčům
Čtyři případy, kdy se Ronaldo postavil na odpor novinářům

10. Co uděláte pro to, abyste příště neprohráli?


Pro každého hráče by mělo být jasnou prioritou, že celou svou stopáž na hrací ploše by měl jezdit po zadku a jet na své maximum. Prohrát může každý, a ptát se bezprostředně po zápase na způsob, jak tomu příště zamezit je opravdu unikum, které se může praktikovat jen v našich končinách. Co jiného pak hráč může říct, než se bude snažit.

[break]
Skvělé akvizice, které získal Bayern Mnichov za hubičku

9. Co byste vzkázal fanouškům?


Skutečné pocity se dozví snad jen spoluhráči v kabině, neboť hráč se musí před kamerami chovat stále taktně a krotit svou mnohdy vidlačkou slovní zásobu. Pokud fanoušci podporují a fandí, vše je asi v pořádku, ale pokud pískají a hází na hrací plochu světlice či v internetových diskuzích na danou akvizici nadávají, nebude jim hráč posílat skrze novinové sloupky či televizní obrazovky pozvánku na polaskání jeho zadnice.

[break]
Největší hvězdy Bayernu všech dob: Kdo je císařem?

8. Počítal jste s tím, že dáte tři góly?


Každý vám zcela jistě z fleku odpoví, že ano, protože když kráčíte z útrob stadiónu na zelený pažit, v hlavě máte jen hattrick. Být to Cristiano Ronaldo, možná by uvedl atak šesti branek nebo v případě Roberta Lewandowskiho pět za úvodních pár minut druhého poločasu. Autor hattricku je obvykle obrovský šťastlivec, který s tím počítal jako se středečním výherním tiketem u Sportky.

[break]
Tři destinace, kam by se po sezóně mohl vydat Ibrahimovič

7. Budete slavit?


Tenhle dotaz je v našich končinách téměř nemyslitelný. Co Čech, to abstinent podle úsudku našich sporťáků. Všichni přeci slaví, když vyhrají a u nás slaví i ti, co prohrají. V tomto případě není nutné tahat z hráčů dotazy, které si stejně novináři bedlivě pohlídají, a pokud se v okolí objeví i nějaká spoře oděná slečna, bude to možná i za prémie.

[break]
Trio hráčů, kterým výrazně prospěl odchod z Realu Madrid

6. Chtěl jste dát gól?


Každý hráč v poli je zřejmě svým způsobem bratranec Dalajlámy a prioritou je po závěrečném hvizdu spokojenost na obou stranách s dělbou bodů. Kdyby v tomhle sportu nešlo o branky, neučili by hráče již v přípravkách střelu na branku. Nebo si snad myslí, že prioritou je po zápase párek v kiosku a půllitr malinovky?

[break]
Tři španělské hvězdičky do dvaceti let

5. Už vám došlo, čeho jste dosáhl?


Stokrát omílaná minulost se již všem fanouškům vryla do paměti, a pokud sleduje vyvrcholení nějakého turnaje, tak mu je jasné, že v případě úspěchu ho daný hráč vyhrál. Proč se tedy ptát na fakt, jestli mu to došlo? Hráči většinou diplomaticky nadhodí, že to dojde až časem, ale stupidnost této otázky je zřejmá. Že by to bylo tím, že naši reportéři místo individuální přípravy tahají šablony z rukávů a čekají, jestli z toho něco bude?

[break]
TOP 4 hráči, kteří jsou aktivnější na sociálních sítích než na hřišti

4. Jste rád, že jste vyhráli?


Tahle otázka je fakt gól v pravém slova smyslu. Zápornou odpověď vám nepodá ani pětiletý syn, který o míč obral a následně porazil vlastního otce. Kdyby hráč nešel do hry s touhou vyhrát, trenér by ho nepustil ani do kabiny. Vždyť urvat body pro sebe je přeci to, oč v tomhle honu za kulatým nesmyslem běží.

[break]
Pět historicky nejlepších střelců Serie A

3. Zhodnoťte svůj vlastní výkon


Každý hráč po zápase nerad popisuje sám sebe až na pár výjimek. To byl měl hodnotit trenér a večer doma manželka nebo táta. Samozřejmě, že Ibrahimovič by vám řekl, že byl opět boží a Ronaldo by se se vychvaloval déle jak deset minut, ale tohle je bod, který když hráče zastihne, tak koktá z bezradnosti. Možná by bylo zajímavé, kdyby tomu reportérovi položil na konci rozhovoru tutéž otázku.

[break]
TOP 10 Ligy mistrů všech dob: Kdo patří ke králům soutěže?

2. Jak byste popsal váš gól?


V tomto případě je střelec fakt chudákem. Jeho průnik a střelu viděl v televizi každý, proto je bezpředmětné mluvit o něčem, co bylo ještě o poločase deset minut rozebíráno elektronickou tužkou. V mnoha situacích přijde hráč k míči jako slepý k houslím a popisovat pak náhodu je nadlidský výkon. Nebýt tuzemských novinářů, tak si myslíme, že hráči na logopedii nechodí.

[break]
Tři fakta o Pogbovi, které pravděpodobně nevíte...

1. Jaké máte pocity?


Tohle je otázka, která by zasluhovala dostat řád zlaté stupidity. Pokud je zpovídán úspěšný střelec vítězného týmu, je jasné, že bude nadšený jak děcko u vánočního stromku. Smolař zápasu, kvůli kterému jeho spoluhráči prohráli, by vás v momentě nejraději poslal do nepatřičných míst a je očividné, že některé emoce nelze veřejně ventilovat. Tímto tempem bude do deseti let v každém rozhovoru i otázka na spokojenost s poryvem větru a závěrečný vzkaz rodičům.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit