Ščasný: Když dáme gól venku, tak jsme hodně silní

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Sparťanský kormidelní Zdeněk Ščasný si závěr odvety Evropské ligy v Krasnodaru užíval, protože už věděl, že se jeho mužstvo může těšit na los osmifinále, kam se ještě nikdy neprobojoval. Letenský šéf však jedním dechem přiznal, že měl v průběhu prvního dějství strach...

Ščasný: Když dáme gól venku, tak jsme hodně silní
Video: Sparta přejela Krasnodar a vyhlíží páteční los osmifinále

"Viděl jsem, že první zápas nám dal velkou naději. Tušil jsem, že když přežijeme úvodní tlak, tak jsme schopni postoupit. Možná jsme měli štěstí, že jsme neinkasovali v prvním poločase, ale takový je fotbal," citoval web sparta.cz slova šéfa realizačního týmu slavného pražského "S".

"Měli jsme v prvním poločase problémy s jejich hrou. Hráli přesně to, co jsem od nich očekával v obou zápasech a proč jsem je označil za silný tým. Bylo důležité, že jsme udrželi nulu do poločasu a pak jsme hráli mnohem lépe a udeřili," pokračoval na klubovém webu nadřízený Marečka, Bičíka, Krejčího a spol.

"Začal jsem hodně věřit hned po první brance, protože když dáme gól venku, tak jsme hodně silní. Jsem příjemně překvapený z toho, že jsme zápas v klidu dohráli, i když dohrávali o deseti a třetí gól je dorazil. To už byla na lavičce pohoda," doplnil podřízený Daniela Křetínského, jehož slova zveřejnily stránky sparta.cz.

"Je to ohromný úspěch, protože je to poprvé v historii. Řadím toto nejvýš ve své kariéře, i když jsem měl možnost vést Panathinaikos v Lize mistrů. Tohle je ale mnohem víc. Chceme si to užít, ale zároveň pracovat dál," zakončil někdejší kouč Teplic, Liberce či Viktorie Žižkov.