Bude z Ligy mistrů Liga sobě rovných?

[hot]PSALI JINDE[/hot] Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější…Tak to už tady bylo, soudruzi, vlastně pánové. Teď něco podobného v nejvyšších patrech evropského klubového fotbalu tak nějak plíživě naznačuje prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu.

Bude z Ligy mistrů Liga sobě rovných?
O co jde? V úterý v Londýně v rozhovoru pro BBC podpořil barcelonský boss udělování divokých karet bohatým klubům pro Ligu mistrů. „Někdy prostě máte špatnou sezonu a vynechat Ligu mistrů mi přijde jako velký trest,“ řekl pro prestižní britské médium.

Kdyby se tohle mělo týkat třeba pražské Sparty, kterou už deset let základní fáze Ligy mistrů míjí, jistě by Daniel Křetínský zajásal. Jenže pan Bartomeu jistě nemyslel, že by se divoká karta měla udělovat klubům typu Sparty či Plzně. Jeho iniciativa míří spíš k sobě rovným. Třeba k Manchesteru United, který loňský ročník v LM také absentoval. A chudáčkům z Old Trafford pak milionky z prestižní soutěže chyběly.

Pan Bartomeu sice řekl „a“, ale už ne „b“. Místo koho by kluby s divokou kartou v soutěži hrály? Došel by třeba na Letnou úřední dopis tohoto znění: „Přeřazujeme vás do Evropské ligy. Sice jste si Ligu mistrů vybojovali, ale my udělujeme na váš úkor divokou kartu klubu …(dosaďte si sami).“

Kompletní blog redakotra Hattricka Jana Hrabálka s názvem "Bude z Ligy mistrů Liga sobě rovných?" najdete na portálu fotbal.hattrick.cz.