Nejbrutálnější XI světa: Kanibal, Kung-fu i Vlčák. A co Řepka?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Na hřišti by z nich byla docela slušná jedenáctka. Jenže oni vynikali nejen uměním fotbalovým, ale i horkou krví, mnohdy až za hranicí fotbalové i lidské slušnosti. Magazín Sport Bild sestavil nejbrutálnější jedenáctku světa. Je v ní i český kandidát číslo jedna Tomáš Řepka?

Nejbrutálnější XI světa: Kanibal, Kung-fu i Vlčák. A co Řepka?
Brankář
OLIVER KAHN (Německo)
Výčet jeho zákroků na hranici brutality je dlouhý. Jak v dresu Bayernu, tak i v národním dresu. Jen za fauly viděl tento Němec tři červené karty!

Obrana
JAAP STAM (Nizozemsko)
Kariéru ukončil v roce 2007 v dresu Ajaxu, vždy hrál na maximální hranici, často i za ní, měl přezdívku Kanibal a Tvrďák.

MARCO MATERAZZI (Itálie)
Proslulá je jeho „hlavičkovaná“ se Zidanem ve finále MS 2006, ovšem Materazziho bilance je výmluvná: 406 zápasů, 103 žlutých a 14 červených karet.

PEPE (Portugalsko)
Bouřlivák s brazilskými předky, v roce 2012 „zlikvidoval“ Messiho, na MS v Brazílii oslabil svůj tým zkratem a vyloučením.

PAOLO MONTERO (Uruguay)
V letech 1996 – 2005 hrával za Juventus a dodnes drží nechvalný rekord Serie A. Šestnáct vyloučení ve 266 zápasech.

[break]
Záloha
GENNARO GATTUSO (Itálie)
Současný trenér AS Pisa proslul jako tvrdý defenzivní štít. Nikdy neuhnul, vysloužil si přezdívku „Vlčák“.

ROY KEANE (Irsko)
V dresu Manchesteru odváděl černou práci, byl znám i věčnou kritikou. V roce 1997 „zdemoloval“ hráče Leedsu Halanda tak, že dostal stopku na devět měsíců.

NIGEL DE JONG (Nizozemí)
Vyznamenal se především v roce 2010. V přáteláku s USA zlomil nohu Holdenovi a na MS ve finále zlikvidoval brutálním úderem do břicha Xabiho Alonsa.

[break]
Útok
LUIS SUÁREZ (Uruguay)
Jasně, že tento „kanibal“ nemůže chybět. Vyváděl v dresu Ajaxu i Liverpoolu a hlavně před dvěma lety na MS, když kousl Itala Chielliniho.

DIEGO COSTA (Španělsko)
Hříšník z Chelsea, mnohdy záludný hráč, kdy ruce a lokty míří do obličeje. Ještě v dresu Atlética Madrid si plivl do dlaní a pak je otřel o Sergia Ramose z Realu.

ERIC CANTONA (Francie)
Skvělý fotbalista, ale mnohdy s povolenými nervy. Nejznámější je jeho kung-fu kop z roku 1995 proti divákovi v první řadě v zápase s Crystal Palace. Hrozilo mu vězení, ale vyvázl „jen“ s osmiměsíčním zákazem činnosti od UEFA.

Co řekl o Spartě kouč Lazia? V osudí byly ještě silnější týmy