Klopp ocenil formu City, zároveň ale Manchester varoval....

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnské Wembley se pozvolna připravuje na nedělní vyvrcholení Anglického ligového poháru, jemuž se na ostrovech přezdívá Capital One Cup.

Klopp ocenil formu City, zároveň ale Manchester varoval....
Mourinha čeká na Old Trafford i tučný bonus za případný titul

V šestapadesátém ročníku se o první trofej utkají výběry Manchesteru City a Liverpoolu, který je mimochodem nejúspěšnějším klubem v historii soutěže, protože už se mu v minulosti podařilo triumfovat hned osmkrát. Naposledy v roce 2012 a byla to poslední velká trofej Reds před následujícícm několikaletým půstem.

Trenér mužstva z Anfield Road Jürgen Klopp se nechal slyšet, že je pro něj souboj proti souboru Manuela Pellegriniho nejdůležitějším zápasem od jeho říjnového příchodu na anglickou půdu. A to má za sebou jeho celek například postup do osmifinále Evropské ligy.

"Sledovali jsme City v Lize mistrů v Kyjevě. Hráli opravdu velmi dobře. Řekl bych, že v této sezoně zahráli takto dobře málokdy. Jestli soupeř sledoval náš zápas o den později proti Augsburgu, musí si uvědomit, že i my jsme na finále dobře připraveni," citoval někdejšího vůdce Borussie Dortmund web sme.sk.

Citizens, kteří narazí na osmnáctinásobného šampiona Anglie z města Beatles také ve středu 2. března v rámci 28. kola Premier League, budou v neděli odpoledne bojovat o svou čtvrtou trofej. Zatím mají na svém kontě tři triumfy z let 1970, 1976 a 2014.

Dosluhující manažer Citizens Pellegrini věří, že by mohl nedělní úspěch nastartovat jeho tým v cestě za úspěchem v Premier League i Lize mistrů. "Myslím, že procházíme zásadním týdnem. Finále ve Wembley proti Reds je pro nás hodně důležité. Chceme získat první trofej sezony. Škoda, že jsem vypadli z FA Cupu, ale stále jsme ve hře na třech frontách. Získání Ligového pohár by mému týmu vlilo množství sebedůvěry do zbytku sezony," přiznal chilský odborník, jehož vyjádření vyšlo na portálu sme.sk.