Lafata: Týmu se daří i beze mne, třeba se do sestavy nevejdu

Letenský kapitán David Lafata až na první půli se Zlínem nestihl úvod jara a Spartě chyběl jak v duelu s Mladou Boleslaví, tak ve dvojzápasu s ruským Krasnodarem. Jak ovšem sám čtyřiatřicetiletý ofenzivní veterán s minulostí v Austrii Vídeň či Jablonci uvedl v interview pro sport.cz, v pondělní dohrávce 19. kola na Julisce proti Dukle už kouči Zdeňku Ščasnému k dispozici bude.

Lafata: Týmu se daří i beze mne, třeba se do sestavy nevejdu
Co řekl o Spartě kouč Lazia? V osudí byly ještě silnější týmy

O aktuálním zdravotním stavu...


"Dobrý, žádné bolesti nebo omezení zad necítím. Profesor Pavel Kolář, stejně jako náš lékařský tým, mi hodně pomohli. Uvidíme ale, jak dlouho to vydrží. První návrat ve Zlíně se nepovedl. V pátek jsem poprvé trénoval s mužstvem. Přesněji řečeno s těmi, kteří zůstali v Praze a nebyli v Krasnodaru, nebo nehráli. Ti, kdo nastoupili, měli regenerační výklus."

O tom, jestli může hrát už v Dejvicích...


"Tak to nevím. Uvidíme podle toho, jak se budu cítit. Nic nechceme uspěchat. Záleží samozřejmě také na rozhodnutí trenéra. Nepředpokládám, že bych šel na trávník od začátku, možná v průběhu zápasu, podle mého aktuálního stavu a situace v zápase. Jak jsem ale už řekl, není potřeba spěchat, klukům se daří i beze mne a dávají také góly. Třeba se do sestavu opravdu nevejdu, i to se může stát... Ale vzhledem k nabitému programu předpokládám, pokud budu fit, že příležitost dostanu."

O tom, co vše ho čeká v březnu...


"Tři zápasy v nadcházejícím týdnu. S Duklou hrajeme toto pondělí, tedy ještě v únoru, ale už ve čtvrtek 3. března nás čeká první čtvrtfinálový duel MOL Cupu v Liberci, v neděli doma ligový zápas s Jabloncem, pak 10. března přivítáme na Letné Lazio v úvodním osmifinále Evropské ligy. O víkendu pak pojedeme do Olomouce a 17. března hrajeme odvetu v Římě. Mezi tím bychom měli stihnout odvetu domácího poháru v Generali Areně s Libercem, ta bude snad odložena. A v neděli 20. března nás čeká na Letné derby se Slavií. Dál se zatím nedívám, i tak je to strašně moc zápasů. Věřím, že to zvládneme, proto máme široký a hlavně kvalitní kádr."

O osmifinálových šancích s Laziem....


"Lazio je velice atraktivní soupeř pro nás i diváky. Máme se na co těšit. To, zda je i hratelný, si netroufnu říct nahlas. Je to ale dvojzápas a stát se může cokoliv. My se musíme nejprve připravit na domácí zápas a udělat co nejlepší výsledek pro odvetu. Je jedno, kdo dá gól, hlavně, když nakonec postoupíme. Věřím, že ve čtvrtek 10. března bude Letná vyprodaná."