Čtvero důvodů, proč Sparta může v EL přejít i přes Lazio

Poslední český zástupce v Evropské lize učinil historický krok, když se probojoval v jarní části soutěže již mezi šestnáct nejlepších ceků této soutěže. Krasnodar byl level, který svěřenci kouče Zdeňka Ščasného dokázali pokořit, a teď na ně čeká italské Lazio Řím. Podívejme se na čtyři důvody, proč by to ani teď nemusela být pro pražský celek konečná.

Čtvero důvodů, proč Sparta může v EL přejít i přes Lazio
Čtyři případy, kdy se Ronaldo postavil na odpor novinářům

4) Sparta je na vítězné vlně


Pražská Sparta je na vítězné vlně. Na hráčích je vidět, že si věří a jsou hladoví po úspěchu. V tomto ročníku Evropské ligy zatím neprohrála a v domácí soutěži stíhá vedoucí Plzeň. Letenští jsou na vysoké zápasové tempo zvyklí a mají dostatečně široký a kvalitní kádr, aby dokázali bojovat na třech frontách úspěšně. Ligové úspěchy se Zlínem a Mladou Boleslaví, k tomu postup přes Krasnodar, a máme tu silný hnací motor, který se nemusí zadřít.

[break]
Skvělé akvizice, které získal Bayern Mnichov za hubičku

3) Týmový duch a síla


Před začátkem jarní poloviny sezóny všichni obdivovali kádr plný hvězd a označovali Spartu jako jednu z nejsilnějších za posledních deset let. Pražský celek má ve svých řadách řadu kreativních hráčů, ale v současné době těží především z faktu, že si její akvizice konečně začaly pobrukovat stejnou skladbu a hrát týmově. To z ni dělá celek, který dokáže uspět i proti kádru, ve kterém jsou mnohem vyhlášenější hráči.

[break]
Největší hvězdy Bayernu všech dob: Kdo je císařem?

2) Přijatelný soupeř


Ten, kdo v pátek vyhlížel los další fáze Evropské ligy, musel uznat, že osudí bylo plné věhlasných celků. Narazit na takový Liverpool, Manchester United, Sevillu nebo Borussii Dortmund by znamenalo čestný dvojzápas, ve kterém by mohla Sparta jen překvapit a spíše si splnit svůj sen. Římské Lazio patří také mezi věhlasné soupeře, ale v osudí již nebylo slabých protivníků a právě italský celek je hratelný. V Serii A se pohybuje okolo středu, což značí, že se nejedná o absolutní elitu.

[break]
Tři destinace, kam by se po sezóně mohl vydat Ibrahimovič

1) České týmy na italské zahrát umí


České týmy mají s italskými kluby vcelku dobrou bilanci. Pokud bychom nahlédli do lehce vzdálené minulosti, pamatujeme si úspěšné tažení Sparty v roce 2010, kdy ve skupině F dokázala postoupit na úkor Palerma po venkovní remíze a domácí výhře. V roce 2012 uspěla Plzeň v šestnáctifinále s ambiciózní Neapolí a přešla přes ni až do osmifinále, kde nestačila na turecké Fenerbahce. O rok později přešel Slovan Liberec do hlavní soutěže přes Udinese. V roce 2014 neudělal Sparta ostudu ani ve skupině I opět s týmem z pod Vesuvu.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit