Trio bývalých hvězd Interu, které opustily Milán příliš brzy

Inter Milán se po několika sezónách v útlumu opět hlásí o slovo a míří do horních pater tabulky Serie A. Na San Siro je hned několik slibných mladých tváří, které by mělo vedení klubu za každou cenu udržet. Chyb v minulosti se objevilo v přestupech několik, proto by se mělo jednat o ponaučení. Proč? Podívejme se na tři hvězdy, které Inter uvolnil ze svých řad příliš brzy.

Trio bývalých hvězd Interu, které opustily Milán příliš brzy
Tři španělské hvězdičky do dvaceti let

3) Andrea Pirlo


Působení v Interu: 1998 - 2001
Odchod do: AC Milán
Přestupní částka: 12,6 milionů liber


V tomto případě se nejedná o doslovný exodus ze San Siro. Italský reprezentační záložník velkou část své kariéry strávil na San Siro, ale jen málo kdo ví, že do AC Milán přišel z konkurenčního Interu. Andrea Pirlo byl prodán v roce 2001 za skoro 13 milionů liber a po letech musí vedení klubu hodnotit tento transfer jako mylný. Vždyť tento záložní veterán patřil ve svých klubech vždy k mozkům, díky kterým se získávaly tituly.

[break]
Trio hráčů, kterým výrazně prospěl odchod z Realu Madrid

2) Fabio Cannavaro


Působení v Interu: 2002 – 2004
Odchod do: Juventus
Přestupní částka: 7 milionů liber


Dvaačtyřicetiletý Fabio Cannavaro patřil ve své době k obávaným stoperům italské Serie A. Bez problémů by ho bylo možné zařadit mezi nejlepší střední obránce italské historie, proto se i v tomto případě jedná o smolný prodej, ze kterého se dalo profitovat mnohem více. Největší slávy se mu ale nedostalo u Staré dámy, kam v roce 2004 odešel, nýbrž na Santiago Bernabeu, kde slavil dva ligové triumfy v La Lize.

[break]
Největší hvězdy Bayernu všech dob: Kdo je císařem?

1) Dennis Bergkamp


Působení v Interu: 1993 – 1995
Odchod do: Arsenal
Přestupní částka: 7,8 milionů liber


Ikonický nizozemský útočník strávil svá nejlepší léta v londýnském Arsenalu. Italský klub se ho v roce 1995 zbavil za téměř 8 milionů liber proto, že na San Siro trpěl Bergkamp často zraněními, a zdál se být pro klub nepotřebným. Již za pár let vedení klubu pochopilo, že se jednalo o fatální chybu, neboť v dresu Gunners řádil natolik, že se navždy zapsal do historie tohoto tradičního anglického klubu.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit