Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

Španělský královský klub je z historie notoricky známý tím, že do svých řad vábí hvězdy nejtěžšího kalibru, na jejichž příchod musí vynaložit vždy horentní sumy. Pokud se však v minulosti prošťouráme trochu důkladněji, najdeme i hvězdy, které získal Real Madrid za cenu nižší jak 10 milionů liber.

Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů
TOP 4 hráči, kteří jsou aktivnější na sociálních sítích než na hřišti

4) Marcelo


Pozice: Levý obránce
Cena: 4,55 milionů liber
Příchod z: Fluminense


V roce 2007 ulovil Bílý balet skutečnou štiku, když z Brazílie vykoupil levého reprezentačního obránce za necelých pět milionů liber. Jihoamerická velmoc produkovala vždy celou řadu kvalitních hráčů a Marcelo mezi ně rozhodně patří. Po svém příchodu se již ve druhé sezóně stal stabilním pilířem základní sestavy a v plánech trenérů figuruje dodnes.

[break]
Pět historicky nejlepších střelců Serie A


3) Clarence Seedorf


Pozice: Střední záložník
Cena: 6,2 milionů liber
Příchod z: Sampdoria


Jen těžce byste hledali fanouška Realu Madrid, který by řekl špatné slovo o bývalém nizozemském záložníkovi. Clarence Seedorf strávil podstatnou část své kariéry v italské Serii A, ale tři dobré sezóny odehrál i na Santiago Bernabeu. V roce 1996 ho madridský velkoklub získal ze Sampdorie za 6,2 milionů liber, kde nakonec odehrál 159 zápasů napříč všemi soutěžemi.

[break]
TOP 10 Ligy mistrů všech dob: Kdo patří ke králům soutěže?

2) Steve McManaman


Pozice: Pravé křídlo
Cena: Zdarma
Přišel z: Liverpool


Bývalé anglické křídlo má na kontě hned několik zvučných angažmá. Během své bohaté kariéry okusil McManaman Liverpool, Real Madrid a Manchester City. Právě v případě Bílého baletu se tehdy jednalo teprve o druhého anglického hráče, který se u tohoto klubu nachomýtl. V roce 1999 přišel z Anfield Road zela zdarma a ve španělské metropoli dvakrát slavil triumf v La Lize a dvakrát v Lize mistrů.

[break]
Tři fakta o Pogbovi, které pravděpodobně nevíte...

1) Fernando Morientes


Pozice: Útočník
Cena: Zdarma
Příchod z: Real Zaragoza


Bylo by asi nemyslitelné a až příliš odvážné, kdyby v našem žebříčku nefiguroval i tento efektivní útočník, který pálil ostrýma nejen v La Lize, ale i španělské reprezentaci. Morientes přišel do Realu Madrid v roce 1997 ze Zaragozy a během 182 ligových zápasů nastřílel 72 branek. Nákup za nultý peníz se královskému klubu nadmíru vyplatil, proto i prodej v roce 2005 za 6,48 milionů liber nebyl vůbec prodělečný.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit