Vůch: Snad se bude zase mluvit o tom, že zářím jako kometa

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Hlavním strůjcem libereckého triumfu na teplické půdě byl bývalý záložník ze Stínadel Egon Vůch, jenž Vavruškův soubor dorazil dvěma přesnými zásahy.

Vůch: Snad se bude zase mluvit o tom, že zářím jako kometa
Vůch trestal Teplice, Jablonec táhl Tecl, Boleslav vyloupila Zlín

"Už od vítězství v minulém kole byla v šatně fantastická atmosféra. Před cestou do Teplic jsem koukal na statistiky, že Liberci se nikdy v Teplicích nedařilo. Je to krásné, že zde Liberec po jedenácti letech vyhrál. Je to super, protože se chceme držet na třetí příčce, abychom vybojovali účast v Evropské lize. Lidé v Liberci si zvykli na velké zápasy a já bych chtěl zažít atmosféru, která třeba provázela duely s Marseille či Bragou," pronesl v interview pro sport.cz kmenový hráč Viktorie Plzeň.

Protože je bývalým hráčem žlutomodrého týmu, o motivaci měl postaráno. "Nebylo to tak, že bych chtěl zrovna Teplice sestřelit. Mým cíle je dostat se do herního tempa a formy právě z Teplic, kdy jsem si vybojoval angažmá v Plzni. Věřím, že se v létě zase bude mluvit o tom, že zářím jako kometa. Udělám proto vše," pokračoval spoluhráč Pokorného, Bakoše, Rabušice a spol., jehož názor zveřejnily stránky sport.cz.

O tom, že by své trefy v rámci úcty k bývalému zaměstnavateli, neuvažoval. "Utíkal jsem trenérovi trpišovského popřát k narozeninám. Napsalo se toho hodně. Všichni mě házeli přes palubu, že moje angažování není dobrý tah a že kouč udělal chybu. Ale pan Trpišovský mi věřil a já se mu pokusím splatit vše na hřišti. Jsem Teplicím vděčný za šanci na nejvyšší scéně. Ale už jsem byl půl roku v Plzni, teď jsem odešel do Liberce. Není to úplně čerstvé. Kdyby Teplice hrály o padáka, neradoval bych se. Ale jedna prohra jim tolik neuškodí. Neviděl jsem důvod, abych neslavil," doplnil na serveru sport.cz hbitý středoolař.

V závěru svého povídání ovšem přiznal, že jedna věc ho trápí. Zdravotní stránka není stoprocentní. "Chci se chopit příležitosti, jak nejlépe umím. Kdyby mi nevěřil trenér a kabina, možnost bych nedostal. Snad všichni vidí, že jim mám co dát. Kluci mě tentokrát hodně využívali. Byl jsem hodně ve hře, potom jde mé sebevědomí nahoru a vyplynou z toho šance. Jsem hodně spokojený. Trenér měl narozeniny, chtěli jsme vyhrát 4:0, protože měl čtyřicítku, tudíž nám jeden gól chyběl. Ale pochopitelně jsme i tak nadšení. Mě trošku trápí koleno. Mám problém s chrupavkou, budu muset brát nějakou výživu. Přesně se neví, z čeho trable vznikly. Možná z únavy. Bál jsem se, že mě to bude limitovat. Beru prášky proti bolesti, ale i tak jsem byl schopný odehrát duel na sto procent, za což jsem moc rád," zakončil na portálu sport.cz Vůch.