Van Gaal: Depay mě přesvědčil o své kvalitě za 10 minut

Pod nizozemským koučem ve službách Manchesteru United hoří židle a spekuluje se, že by ho po sezóně mohl nahradit José Mourinho. Louis van Gaal však zůstává v klidu a věří svým hráčům, které na Old Trafford přivedl. Jedním z nich je i jeho krajan Memphis Depay, kterého minulé léto vykoupil z Eredivise.

Van Gaal: Depay mě přesvědčil o své kvalitě za 10 minut
Budoucnost španělské reprezentace, na kterou se bude brzy vsázet

Depay patřil k hvězdám PSV Eindhoven, ve kterém střílel branky jako na běžícím pásu. Rudí ďáblové za něj dali 25 milionů liber, ale na Old Trafford nedokázal navázat na jeho skvostné výkony. Van Gaal však svého svěřence brání a mluví o faktu, že ho přesvědčil o své kvalitě během pouhých deseti minut.

Depay se blýskl především ve čtvrteční odvetě Evropské ligy, ve který United doma deklasovalo Midtylland 5:1 a posunulo se do osmifinále, kde změří síly s Liverpoolem. „Poprvé jsem ho viděl ještě jako trenér nizozemské reprezentace. Již po deseti minutách jsem musel bez okolků prohlásit, že je to pan hráč. Další sezónu nastřílel v PSV dvacet branek, což bylo jasným signálem, že by se nám mohl hodit,“ vzpomíná Van Gaal.

„Stále mu věřím, i když zůstává za očekáváním a nenaplňuje u nás svůj potenciál. Věřím, že s mou pomocí se vrátí do své formy a přesvědčí i všechny kritiky, kteří ho odepisují. Je mladý a potřebuje čas. Někdo zapadne hned, jiný se musí rozkoukat déle. Stále si zvyká na náročný anglický fotbal, ale hůl nad ním v tuto chvíli rozhodně nezlomím,“ dodává kouč Manchesteru United.

Nejen v Madridu se již mluví o náhradě za Ronalda...