Čech: Wenger mě zlákal na líbivé prostředí a chuť uspět

V létě jsme byli svědky ostře sledovaného přestupu, kdy české reprezentační brankářská jednička přestoupila k městskému rivalovi z Arsenalu. Fanoušci Chelsea to nemohli dlouhou dobu rozdýchat, vedení si již po pár kolech na podzim uvědomilo, jakou chybu udělalo a Petr Čech si libuje na Emirates a věří v ligový triumf.

Čech: Wenger mě zlákal na líbivé prostředí a chuť uspět
Budoucnost španělské reprezentace, na kterou se bude brzy vsázet

Třiatřicetiletý zkušený brankář tuší, že další ligový primát v Premier League je na dosah a hecuje své spoluhráče k vyrovnaným výkonům, které vedou k úspěchu. Gunners mohou po dlouhé době ovládnout anglickou nejvyšší soutěž a právě Petr Čech se zdá být posledním dílkem v mozaice, který Arsene Wenger potřeboval.

„Když jsem se s Wengerem tehdy setkal, vysvětlil mi vše narovinu. Provedl mě filozofií Arsenalu a ukázal mi všechny krásy Emirates. Zároveň mi řekl, že ode mě očekává skvělé výkony, které když předvedu, tak budou obě strany spokojené,“ vzpomíná Čech.

„Věděl jsem, jaký potenciál se v Arsenalu skrývá, a viděl jsem v něm kandidáta na ligový triumf. Kdybych jeho řečem a možnosti úspěchu nevěřil, tak tu nabídku nikdy nepřijmu. Nyní je to již na nás hráčích, zda dostojíme závazku vůči trenérovi a fanouškům, a dokážeme uspět. Jsme tomu velmi blízko, ale musíme udržet naše nasazení. Tahle sezóna je pikantní a vše se dá přirovnat k velmi tvrdému oříšku, který se pokusíme rozlousknout,“ dodává brankář Arsenalu.

Nejen v Madridu se již mluví o náhradě za Ronalda...