Vezme si sebou Guardiola na Etihad Stadium i Alabu?

Otěže Manchesteru City by měl v létě převzít španělský kouč Pep Guardiola. Ten míří ve třetím roce své smlouvy s Bayernem za třetím úspěchem v Bundeslize, přesto pro něj bavorský velkoklub prý nemá novou výzvu. Po jeho odchodu na konci sezóny se má žezla chopit Carlo Ancelotti, který dříve vedl Real Madrid. Je však možné, že nedostane současný kádr celý.

Vezme si sebou Guardiola na Etihad Stadium i Alabu?
Budoucnost španělské reprezentace, na kterou se bude brzy vsázet

Anglií se rojí zvěsti, že by mohl Bayern Mnichov opustit Arturo Vidal, který v Německu nedokázal navázat na své výkony z Juventusu a potencionální nový kouč Blues Antonio Conte ho bedlivě sleduje. To však není jediný problém, který by mohl bavorského mistra zastihnout. V posledních dnech se mluví i o tom, že by mohl odejít Robert Lewandowski do Realu Madrid a kufry by si mohl zabalit i David Alaba.

Právě třiadvacetiletý rakouský reprezentant je opěvován celou Evropou, neboť ho lze použít snad všude kromě pozice brankáře. Několikanásobný rakouský fotbalista roku prý komunikuje s Manchesterem City a nabízí se možnost, že by si ho odvedl Pep Guardiola po sezóně sebou. Samotný Alaba je zatím klidný a nevyvolává u novinářů emoce, ale nějaká jednání prý již proběhla.

„V zimě jsem se soustředil na návrat po mém zranění a dostat se znovu do týmu. Nemyslel jsem na případné nabídky a možnost, že bych Bayern po sezóně opustil. Mám tu platnou smlouvu do roku 2018 a soustřeďuji se na své výkony na hřišti. Co bude v létě, nedokážu nyní zodpovědět,“ zanechal Alaba svou budoucnost v otazníku.

Nejen v Madridu se již mluví o náhradě za Ronalda...