Bude Mandžukič opět měnit dres? Hlásí se klub z Londýna

Osud se s devětadvacetiletým útočníkem v posledních letech příliš nemazlí. Mario Mandžukič rozhodně nepatří ještě do starého železa a má co nabídnout, problém je však v tom, že si jeho majitel vždy najde někoho, komu dává více šancí a chorvatský reprezentant pak o svých kvalitách nemůže naplno přesvědčovat. Nyní to vypadá, že by mohl v létě opustit i Juventus.

Bude Mandžukič opět měnit dres? Hlásí se klub z Londýna
Gólmani Gunners, na které Wenger nejvíce spoléhal

Vše to svým způsobem začalo již v Bayernu Mnichov, ze kterého byl prodán proto, že Robert Lewandowski přišel zdarma z Borussie Dortmund. Spolu s Thomasem Müllerem se zakousli do základní sestavy a Mario byl navíc. Příchod do ambiciózního Atlética Madrid byl zpeněžen za nezveřejněnou částku a samotný hráč doufal, že díky čtyřleté smlouvě se bude moci konečně usadit.

Za madridský klub odehrál Mandžukič většinu zápasů a vstřelil 12 ligových branek, přesto musel hned na konci sezóny svůj dres zase vracet a stěhovat se na apeninský poloostrov, kde ho zakoupil Juventus za 19 milionů eur taktéž na čtyři roky. V Turíně se však útočníkovi příliš nedaří, neboť v hierarchii figuruje až na místě, které zaručuje jen lavičku náhradníků.

Zlom by mohl nastat již v létě, kdy by se mohl realizovat další přestup. Tentokrát by se chorvatský Mario mohl podívat do anglické Premier League, kde o něj usiluje londýnský Tottenham. Spurs dlouhodobě hledají silného parťáka k Harrymu Kaneovi a Staré dámě prý již nabídli 25 milionů eur. V tomto případě by Juventus mohl kývnout, neboť Mandžukič není klíčovým hráčem v dalších plánech a náklady na jeho zisk by se vrátili i s menším bonusem navíc.

Čtyři faktory, proč madridské derby ovládlo Atlético