PSG poprvé v sezóně padlo, Barcelona otáčela se Sevillou

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V neděli pokračovala anglická Premier League dalšími zápasy 27. kola. Zraky všech fanoušků ostrovní soutěže směřovaly především na Old Trafford, kde změřily síly Manchester United s Arsenalem. Rudí ďáblové dokázali uspět 3:2 a Gunners tak zabránili snížit náskok na vedoucí Leicester. Na druhém místě odskočil i Tottenham, který vyhrál nad Swansea 2:1.

Budoucnost španělské reprezentace, na kterou se bude brzy vsázet

Louis van Gaal se musel obejtí bez Martiala a Rooneyho, proto do hry vyslal Rashforda, který hned dvakrát během první půle překonal českou reprezentační jedničku Petra Čecha. Před změnou stran snížil za hosty Welbeck, ale druhá půle opět patřila Manchesteru United. V 65. minutě navýšil náskok Herrera a Özil se o čtyři minuty později zmohl jen na kontaktní branku, která však již nic nezměnila.

Dortmund dokázal otočit zápas s Hoffenheimem a udržel si ztrátu na vedoucí Bayern Mnichov osm bodů. Za hosty odehrál celou porci minut i český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek. Ti se dostali do vedení ve 25. minutě po trefě Rudyho, ale svěřenci kouče Thomase Tuchela dokázali využít červené karty autora první branky a díky trefám Mchitarjana, Ramose a Aubameyanga otočili nepříznivý vývoj utkání.

Barcelona i nadále vede španělskou La Ligu s náskokem osmi bodů na druhé Atlético Madrid. Katalánský gigant prodloužil díky výhře se Sevillou 2:1 šňůru bez porážky na 34 zápasů. Z počátku to vypadalo, že dojde k velkému překvapení, neboť Vitolo otevřel skóre utkání. Do poločasu však stihl Messi vyrovnat a po změně stran obrat dokonal Piqué.

Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim 3:1
Branky: 80. Henrik Mchitarjan, 85. Adrián Ramos, 90+2. Pierre Aubameyang - 25. Sebastian Rudy

1. FSV Mainz 05 - Bayer Leverkusen 3:1
Branky: 14. Yunus Malli, 32. Jhon Córdoba, 58. Yunus Malli (pen.) - 65. Javier Hernández

Juventus FC - Inter Milán 2:0
Branky: 47. Leonardo Bonucci, 83. Álvaro Morata (pen.)

Liverpool - Manchester City 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 1:3
Branky: 83. Coutinho - 49. Fernandinho. Proměněné penalty: Can - Navas, Agüero, Y. Touré.

Nejen v Madridu se již mluví o náhradě za Ronalda...