Barca vyrovnala rekord Realu, Luis Enrique vyzdvihl Sevillu

Poté, co si Barca v rámci 26. kola La Ligy poradila se Sevillou, vyrovnala rekord španělské nejvyšší soutěže v počtu zápasů bez prohry.

Barca vyrovnala rekord Realu, Luis Enrique vyzdvihl Sevillu
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

Čtyřiatřicet duelů bez porážky dokázali naposledy nasbírat hráči Realu Madrid v sezoně 1988/1989.

Barca, jež naposledy odešla bez bodů v úvodu října loňského roku právě na půdě Sevilly a momentálně táhne i šňůru deseti výher v řadě, bude moci překonat a tedy vylepšit ono maximum již ve čtvrtek 3. března na hřišti Rayo Vallecana.

Momentálně pátý tým tabulky si vysloužil i přes těsnou prohru pochvalu. "S výsledkem jsem velmi spokojen. V takovýchto zápasech musíte být schopní hodně vytrpět. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů v lize i v Evropě. Celek Unaie Emeryho je tvrdě pracujícím mužstvem, které má silné rozdílové hráče. Je to pro mě nejlepší tým, jaký se u nás v této sezoně představil. Rekordu nepřikládám velký význam, nejdůležitější je úspěch na konci ročníku," chválil posledního protivníka Luis Enrique, jehož slova publikoval web sme.sk.

Úřadující šampion Ligy mistrů se vyhřívá na čele Primera División s osmibodovým náskokem na Atlétiko a dvanácti body na Real, který už závod o titul vzdal.