Ščasný nechce další facky: Už si zakazuji být spokojený

Jak už zaznělo i na tomto webu, Sparta v aktuálním ročníku Evropské ligy neprohrála ani jedno z deseti utkání. Jak cenná statistika je to pro letenského stratéga Zdeňka Ščasného, jenž uvedl, že by postup do osmifinále EL vyměnil za titul?

Ščasný nechce další facky: Už si zakazuji být spokojený

Souček? Uhrina poslouchá, s Hušbauerem si skvěle vyhoví...


"Tohle jsem si opravdu neuvědomoval. Moc to neberu a nevnímám. Pro mě je důležité momentální vítězství nebo titul. To prožívám. Série ne. Postup přes Krasnodar je zadostiučinění, mám radost i za lidi, se kterými dělám. Pocit uspokojení je velký," pronesl v interview pro idnes.cz šéf sparťanské lavičky.

I tak si ovšem užívá fakt, že jeho tým začíná zvládat důležité zápasy, což v minulosti neplatilo. "Neprohráváme, kluci mají sebevědomí. Mužstvo je silnější a podobné zápasy vám dají zkušenosti. Kéž by to tak pokračovalo. Já už si zakazuji být spokojený. Kdykoliv jsem byl s něčím spokojený, vždycky přišla facka. Chci, abychom na dobré výkony navazovali, ale že bych se zabýval tím, jestli jsme udělali nějaký herní pokrok? To ne. Neříkám si: Teď už je to ono. Chci, aby kluci hráli tak, jak to od nich my trenéři chceme," pokračoval na stránkách fotbal.idnes.cz nadřízený Zahustela, Šurala, Bičíka a spol.

Jeho celek dokázal uspět jednou se třemi beky a podruhé se čtyřmi beky. Také proto je Ščasný chválen za taktiku. Co na to říká? "Nechci, aby to vyznělo jako falešnost, ale takhle vůbec nepřemýšlím. Kolikrát vystřídáte, zápas nedopadne a najednou se dozvíte, že Ščasný s tím točí, střídá, nemá koncepci. Pak vám to vyjde a jste hned taktik," doplnil na webu idnes.cz Ščasný, pro nějž je prodlouženou rukou na hřišti Bořek Dočkal, který je podle svého nadřízeného hrozně inteligentní kluk, jenž jeho pokyny okamžitě přenáší dál na hřiště.

Bývalý trenér Panathinaikosu, Teplic, Liberce či Viktorie Žižkov je na hráče vůbec napojen více, než jiní. Svědčí o tom i skutečnost, že příchod Zahustela konzultoval s Markem Matějovským. "To, že by mohl přijít do Sparty, nenapadlo mě, ale už dřív Marka Matějovského. A v tu chvíli jsem ho viděl na beku, protože jsem věděl, že nám odejde Pavel Kadeřábek. Nevím, jestli je to všude běžné, ale u mě ano. Já se hlavně se staršími kluky bavím o taktice a různě diskutujeme. Každý si může říct své, protože v momentě, kdy si kdokoliv z nás začne myslet, že má patent na rozum, je to konec," uzavřel Ščasný, jehož slova vyšla na webu fotbal.idnes.cz.