Plány Vrby? Chystá se do Turecka, do Gliwic a také za Vydrou

Do zahájení mistrovství Evropy zbývá přesně 102 dní. Tento týden se zástupci všech účastníků setkají ve Francii na velkém pracovním semináři.

Plány Vrby? Chystá se do Turecka, do Gliwic a také za Vydrou
Dorostla Francii další zlatá generace? 5 hráčů, kteří mají nahradit Zidana a spol.

"Bude se řešit logistika, organizace, bezpečnost, tréninkové záležitosti a všechny potřebné detaily. Všechny reprezentace už mají svá sídla, a tak se bude vše dolaďovat, aby to fungovalo. Po návratu si na FAČR sedneme a na základě porad si určíme další úkoly, které je třeba dotáhnout," pronesl na stránkách ceskatelevize.cz manažer národního mužstva Dušan Fitzel, který prozradil, že na rakouské soustředění odletí Česko 25. května a kromě přípravy s Ruskem ho bude čekat i modelové utkání s Maltou.

Sám je teď vytíženější než jeho kolega Pavel Vrba. "Zatímco trenér má teď trochu klidnější období a hlavní práce ho čeká na šampionátu, tak já to mám obráceně. Já mám nejvíce práce teď a Euro si pak už budu jen užívat. Všichni to bereme jako velkou výzvu a děláme vše pro úspěch. Proto je třeba vše dokonale připravit, aby hráči měli svůj komfort," pokračoval Fitzel, jehož slova vyšla na serveru ceskatelevize.cz.

A co nejbližší týdny? "Plánujeme výjezd do Turecka, kde máme pět reprezentantů, tak hledáme zajímavý víkend. Chystáme se také do Anglie podívat se na Matěje Vydru, jak se posunul, protože na něj máme dobré reference. Trenér se pojede určitě podívat také do Gliwic. Jinak máme informace z InStatu, odkud si stahujeme statistiky hráčů a nějaké sekvence jejich hry, takže informací o nich máme dostatek. Většinu kluků už známe i osobně. Ve spojení jsme, takže už není třeba za všemi jezdit jako dříve. Spíše filtrujeme to, co je potřeba vidět na vlastní oči," zakončil na webu ceskatelevize.cz Fitzel, jenž bude v březnu plnit roli pozorovatele a čeká ho návštěa šesti mezinárodních duelů.