TOP 3 dvojice, kterým to vedle sebe vůbec nešlo

Velkokluby potřebují velké hráče, kteří spolu umí spolupracovat na té nejvyšší úrovni. V těchto třech případech se to ale příliš nevyvedlo, i když vedle sebe hrály opravdu obrovské hráčské persóny:

TOP 3 dvojice, kterým to vedle sebe vůbec nešlo
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

Frank Lampard - Steven Gerrard


Jedna z největších záhad fotbalu. Dodnes nikdo nemůže pochopit, proč si v národním týmu Anglie nikdy nerozuměli její zároveň dva nejlepší hráči nového milénia. Řeč je o legendě Liverpoolu Gerrardovi a ikoně Chelsea Franku Lampardovi.

Takové středopolaře Anglie pravděpodobně nevyplodí z mládežnických akademií nějaký ten pátek. Oba si nesoulad na hřišti uvědomují a společně si myslí, že za to může špatný styl trenérů národní reprezentace za doby jejich působení. „Mohli z nás vymáčknout víc,“ řekl Lampard.

[break]

Didier Drogba - Andrey Schevchenko


Chelsea v posledních deseti letech ukázala, že i když koupíte hráče z více než miliardu českých korun, v žádném případě to neznamená úspěch. Ano, mluvíme o Torresovi, ale to nebyl jediný špatný tah ruského oligarchy Romana Abramoviče.

V roce 2006 koupil z AC Milán tehdy snad nejlepšího útočníka světa Andreye Schevchenka. A to dokonce o dvacet pět milionů euro více, než za Torrese.

Úkol byl jasný, společně s Drogbou vytvořit nejlepší útočné duo světa. Plán ale nevyšel, ukrajinská hvězda skórovala za tři roky jen dvaadvacetkrát, z čehož v lize soupeře pokořil jen devětkrát. Drogba první sezónu zvládal i bez jeho gólové aktivity, další rok však vsítil jen osm ligových branek a následující rok dokonce jen pět.

Po odchodu Schevchenka natrvalo zpět do rodné vlasti se Drogba probudil a v sezóně 2009/2010 vystřílel Chelsea titul devětadvaceti ligovými brankami a zapsal se mezi legendy londýnského celku a Premier League vůbec.

[break]

Nemanja Matič - Cesc Fabregas


Jak to v loňské sezóně oběma hráčům spolu šlo, tak v té letošní to bylo přesně naopak. Fabregas hrál tristně, Matiče stáhl sebou a srbský záložník začal také chybovat.

Náprava přišla až s Guusem Hiddinkem. Ten okamžitě hráče rozdělil, vedle Fabregase postavil Mikela a Matiče staví ofenzivněji, často i z lavičky.

Hra obou se rázem výrazně změnila a je opět tím, čím bývala v minulé sezóně.