Ikona Arsenalu útočí na Wengera. Jestli nezískáš titul, odejdi!

V posledních letech náleží Arsenalu dva statusy. Klub, jenž má více hráčů na marodce, než na hřišti a klub, který když kdykoliv začne zasahovat do boje o titul, v konečném součtu selže a z trofeje je rozplynutý sen. Tak to vypadá i letos, kdy po sedmadvaceti kolech ztrácí Arsenal na Leicester pět bodů, přičemž ještě nedávno vévodil ligové tabulce.

Ikona Arsenalu útočí na Wengera. Jestli nezískáš titul, odejdi!
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

A legenda Arsenalu, sedmačtyřicetiletý Paul Merson, má zcela jasno. Pokud letos Lišky nebo Kohouti vyhrají titul, měl by Arséne Wenger po dlouhých dvaceti letech odejít.

"Pokud titul nevyhraje ani Manchester City, ale Tottenham či Leicester, měl by Wenger odejít," řekl Sky Sports.

"Pokud říká fanouškům před sezónou, že není potřeba velkých posil, a pak skončí za Leicesterem nebo Tottenhamem, nevím, jaké by měl mít na to odůvodnění," nechápe Wengerova silná slova snad před každým přestupovým obdobím.

"Lidé si řeknou, že není takových manažerů na světě hodně, ale popravdě, takových je tisíce, kteří by mohli přijít do Arsenalu a skončit mezi nejlepší čtveřicí," nebral si se svým bývalým manažerem servítky.

Merson hrál v Arsenalu v letech 1985 až 1997. Pod Wengerem tak strávil jen jednu sezónu, poté odešel do Middlesbrought. S Gunners vyhrál dva anglické tituly. Vyzkoušel si i roli manažera, dva roky vedl Walsall.