Kat Kanonýrů aneb Co jste nevěděli o nové hvězdě United

Celý svět si v posledních dnech pokládá otázku, kdo že je to ten Marcus Rashford. Osmnáctiletý produkt mládežnické akademie Rudých ďáblů nejprve dvěma brankami přispěl k postupu svého týmu do osmifinále Evropské ligy, o víkendu pak stejným počet tref nastartoval United k domácímu úspěchu proti Arsenalu. Podívejme se tedy na kata Gunners a více si ho přibližme.

Kat Kanonýrů aneb Co jste nevěděli o nové hvězdě United
Čtvero důvodů, proč Sparta může v EL přejít i přes Lazio

3) Hrdina z Manchesteru


Rashford je patriotem svého města se vším všady. V Manchesteru se narodil a strávil tu celý svůj dosavadní život, proto není náhodou, že již od útlého věku fandil United. Na zdech jeho pokoje měl vylepené všechny ikony tohoto klubu a jednou snil o tom, že by i on sám mohl na Old Trafford proniknout. V mládežnických výběrech United patří k nejlepším a cizí mu nejsou ani mládežnické týmy anglické reprezentace. Vypadá to, že na Old Trafford roste nová hvězda.

[break]
TOP 3 dvojice, kterým to vedle sebe vůbec nešlo

2) Loajální vůči svému klubu


Již v prvním bodě jsme vzpomenuli, že Rashford celý život vzhlížel k Manchesteru Untied. Překvapením byl pak fakt městského rivala z Etihad Stadium, který se ho před několika lety snažil urvat pro svůj záměr. Velice výhodnou nabídku však Rashford rezolutně odmítl se slovy, že jde za svým vysněním cílem. Vypadá to, že v řadách United je další velký patriot, který by mohl celou svou kariéru odehrát u jediného klubu.

[break]
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

1) Zlaté září 2015


Přestože by se mohl někdo domnívat, že průlom v jeho kariéře nastal v posledním týdnu díky čtyřem trefám v Evropské lize a Premier League, skutečný zlom nastal již v září minulého roku. Tehdy byl Rashford pod vedením mládežnických trenérů Paula McGuinesse a Nickyho Butta. V tento podzimní měsíc získal Rashford kapitánskou pásku a ve všech šesti zápasech se dokázal střelecky prosadit. Na konci měsíce se jeho střelecký apetit zastavil na čísle 8 a nikdo již nepochyboval, že se jedná o obrovský talent.

Trio bývalých hvězd Interu, které opustily Milán příliš brzy