Čtyři případy, kdy hráč donutil klub rozvázat kontrakt

Pokud chceme definovat obsah tohoto článku, není nutné se zaměřit na trucující tváře, které si chtěly vybrečet odchod jinam. V tomto případě se jedná spíše o hráče, kteří vinou vlastní blbosti přišli o perspektivní angažmá a museli si balit kufry předčasně.

Čtyři případy, kdy hráč donutil klub rozvázat kontrakt
Gólmani Gunners, na které Wenger nejvíce spoléhal

4) Adrian Mutu - Chelsea


Bývalý rumunský reprezentační záložník patří k nejznámějším hráčům své země, ale jeho kariéru lemovaly i negativní činy, pro které je znám po celém světě. V roce 2003 přišel na Stamford Bridge z Parmy za 15,8 milionů liber. O rok později mu byl však zjištěn pozitivní test na kokain, Blues s ním okamžitě rozvázali smlouvu a požadovali odškodné 17 milionů eur. Mutu však tuto částku nezaplatil, proto je Chelsea později vymáhala po Juventusu a Livornu, kde poté působil.

[break]
Výhodné nákupy Realu, jež nepřesáhly hranici deseti milionů

3) Nicolas Anelka - West Brom


Bývalý věhlasný francouzský útočník prošel během své bohaté kariéry prakticky všemi nejsledovanějšími soutěžemi. My se však zaměřme na jeho působení v Premier League, kde oblékal například dres Manchesteru City, Liverpoolu, Chelsea nebo West Brom. U posledně jmenovaného se upsal v létě roku 2013, ale moc dlouho u něj nepobyl. V utkání z West Hamem použil gesto označované jako „quenelle“, které je často veřejností vnímáno jako rasistické. Kladiváři přišli o sponzora a Anelka dostal od anglické fotbalové asociace stopku na pět zápasů a pokutu 80 000 liber. Po vynesení verdiktu se rozhodl z klubu odejít.

[break]
TOP 3 dvojice, kterým to vedle sebe vůbec nešlo

2) Adam Johnson - Sunderland


Anglické reprezentační křídlo přišlo v roce 2012 do Sunderlandu z Manchesteru City za 10 milionů liber a Černé kočky si od něj slibovaly tah na branku. V březnu 2015 byl zatčen a obviněn z podezření ze sexu s patnáctiletou dívkou. Nakonec se ke svým činům přiznal a v únoru tohoto roku odehrál poslední zápas proti Liverpoolu, ve kterém přispěl brankou k remíze 2:2. Platný kontrakt měl se svým klubem do konce roku, ale klub se rozhodl ho ze svých služeb propustit kvůli negativní reklamě.

[break]
Tři úsměvné důvody, kvůli kterým se hráči nedostavili na zápas

1) Sergi Guardiola - Barcelona


Příjmení Guardiola je s katalánským gigantem spojeno pevně, přesto však čtyřiadvacetiletý rodák z Mallorky neměl na Camp Nou na růžích ustláno. Barcelona ho zakoupila v prosinci minulého roku a zařadila ho do svého rezervního týmu. Jen o několik hodin později však byla smlouva stornována a hráč nakonec putoval jinam. Důvodem byly hráčovy příspěvky na Twitteru z roku 2013, kdy se vymezoval proti Barceloně a celému Katalánsku kvůli chuti se odtrhnout od Španělska.

Trio bývalých hvězd Interu, které opustily Milán příliš brzy