Fenin začal trénovat s Ústím. Zazvoní mu poslední zvonek?

Šestnáctinásobný reprezentant Martin Fenin, za něhož svého času zaplatil Eintracht Frankfurt 100 milionů korun, je po svém předčasném konci v třetiligovém německém klubu Chemnitzu opět na české půdě.

Fenin začal trénovat s Ústím. Zazvoní mu poslední zvonek?
Mezi 500 nejdůležitějších hráčů planety se vlezli i 4 Češi

A kdo že mu podává pomocnou ruku tentokráte? Protože už to Teplice nebyly, druholigové Ústí nad Labem, které je v tabulce FNL na průběžné páté příčce s nevelkou ztrátou na postupovou pozici, už jeho žádosti vyhovělo...

Zatím to ovšem nemusí vůbec nic znamenat. Pakliže by měl posílit Ústí, bylo by třeba se dohodnout s německým klubem na rozvázání kontraktu. I kvůli tomu ostatně padl i přestup do druholigového polského mužstva Zawisza Bdygoszcz, které ho testovalo.

"Údajně se zkoušel domluvit na přípravě i v Teplicích, ale nedohodl se. Tak požádal mě a my mu vyhověli. Nechci, aby z toho vyplynulo, že teď hledáme cesty, aby Fenin posílil Ústí, k tomu je dlouhá cesta a třeba k tomu vůbec nedojde. Zatím se připravuje s týmem, bereme to tak, že mu tím pomáháme. A uvidíme, k čemu to dospěje," citoval server idnes.cz slova výkonného ředitele Ústí Petra Heidenreicha, jenž zná bývalého hráče Slavie, Cottbusu či Istres.

A jaké jsou dojmy trenéra Petra Němce, který před severočeským mužstvem vedl polské týmy Odra Opole a Arka Gdynia? "Fenina každý zná, ví, co umí. Ale tím, jak moc netrénoval, trošku to šolíchal, tak hodně z toho ztratil. A teď je otázka, jestli mu ten poslední zvonek zazvoní, vezme si to k srdci, zabojuje s tím, a ještě se prosadí. Nechci se někde hrabat v minulosti, budu se na něj dívat pár tréninků, a pak se rozhodneme, jestli to je ono, nebo není. Nikde není napsáno, že Fenin tady bude, na tom to nestojí. Podali jsme mu pomocnou ruku, stejně jako předtím Jirkovi Jarošíkovi či Alenovi Melunovičovi, kteří také neměli tady kde trénovat. A vidíte, ani jeden z nich tu není. Fenin ode mě dostal i individuální plán, uvidíme, jak bude makat, jestli mě přesvědčí," uvedl osmapadesátiletý Němec, jehož vyjádření zveřejnily stránky idnes.cz.