Slovenské šance? Můžeme postoupit ze skupiny, tvrdí Kucka

Slovensko má na ME 2016 ve Francii o něco přívětivější skupinu než Česko. Exsparťanský středopolař ve službách AC Milán Juraj Kucka tvrdí, že by mohl Kozákův soubor vytěžit z toho, že nebude favoritem a překvapit. O čem všem mluvil ohledně mezinárodní branže čerstvě devětadvacetiletý záložník s minulostí v Ružomberoku či Janově v interview pro sme.sk?

Slovenské šance? Můžeme postoupit ze skupiny, tvrdí Kucka
Real bude hledat kupce pro tandem Isco a James

O vzpomínkách na osmifinále MS 2010 v JAR...


"Všichni si pamatují turnaj v Africe, kde jsme se nepřijeli jen zúčastnit, ale podařil se nám postup ze skupiny. Za to, že jsem si zahrál na mistrovství světa, jsem velmi vděčný kouči Vladimíru Weissovi. Vzal mě na šampionát, i když jsem nehrál kvalifikaci. Myslím, že i nyní můžeme postoupit ze skupiny. Duely, které odehrajeme, nebudou lehké. Musíme se zodpovědně připravit na všechny tři týmy a zejména z psychologického hlediska nepodcenit žádného soka. V JAR sme ve druhém utkání prohráli s Paraguayí a ve třetím porazili Itálii, když to od nás nikdo nečekal."

O tom, že budou na šampionátu outsideři...


"Nepovažujeme se za hvězdný tým. Nemůžeme se ani rovnat Italům či Španělům. Tyto země mají v evropských soutěžích daleko víc známých hráčů. Jsou to reprezentace s dlouhou a bohatou historií, zatímco u nás je ta naše velmi krátká. Když hrají Slováci zápas, pro mnohé jsme vždy outsideři. To nám ale může pomoci. Budeme se snažit dokázat, že to tak není, především týmovou hrou a charakterovými vlastnostmi. Když hraji za svou zemi, cítím v sobě obrovské emoce. Chceme všem ukázat, že jsme tým bojovníků i patriotů."

O tom, že je "slovenská" skupina hratelná...


"Ocitli jsme se v silné skupině, ve které není slabých soupeřů. Zároveň v ní ale nemáme favorita typu Španělska. Anglie je silný tým, ale ne natolik, aby byl jasným favoritem. Wales a Rusko jsou soupeři, na které máme. Všeobecně platí, že se všemi třemi protivníky můžeme hrát jako rovný s rovným."