MOL Cup? Pro Jablonec snadnější cesta do pohárové Evropy

Jablonec má před sebou poprvé v jarní fázi tzv. "anglický týden". V obou duelech cestuje severočeský celek do metropole.

MOL Cup? Pro Jablonec snadnější cesta do pohárové Evropy
Nepříjemná zpráva pro krajánka Maška: Půl roku mimo hru

Začíná se ve čtvrtek na dejvické Julisce, kam přijedou Tecl, Wágner, Doležal a spol. v rámci čtvrtfinále Mol Cupu. Protože jsou v lize zatím šestí a ztráta na místa znamenající Evropskou ligu není malá, domácí pohár by mohl být prioritou...

"Pro nás je výzva každý zápas. Pohár je snadnější cesta do pohárové Evropy," ozřejmil na klubovém webu kouč Zdenko Frťala, jehož svěřence pak bude čekat odveta na domácí půdě 16. března.

Jaké budou cíle pro první měření sil? "Chceme si vytvořit co nejlepší výchozí pozici pro domácí odvetu. Nemůžeme podcenit ani jedno z těch dvou utkání. Neinkasovat a nějakou branku vstřelit, to by byl dobrý výsledek," pokračoval na klubovém webu Frťalův asistent Ivan Kopecký.

Jablonec se jeví v pohodě. Ve třech dosavadních jarních duelech vstřelil tým sedm branek. "Přejeme si přenést střeleckou pohodu i do poháru. Chceme se zlepšovat, stejně jako v ligových zápasech. Dukla má zažitý svůj systém, jejich hra je založená na kombinaci a držení míče, navíc s rychlým přechodem. Na naší straně bude muset být dobrá organizace hry po ztrátě míče a to i v obranné fázi," uzavřel Kopecký, jehož slova vyšla na stránkách fkjablonec.cz.