Mustedanagič, Köstl, Kadlec. Sparta bere do Liberce i mladíčky

Sparta, jež zatím na jaře pouze vítězí, má před sebou první čtvrtfinálový zápas MOL Cupu, v rámci něhož se představí na stadionu U Nisy proti Liberci.

Mustedanagič, Köstl, Kadlec. Sparta bere do Liberce i mladíčky
Nepříjemná zpráva pro krajánka Maška: Půl roku mimo hru

Zatímco Slovan o víkendu přehrál Teplice, letenský celek se pondělnímu duelu na Julisce kvůli sněhové vánici vyhnul. "Máme program tak našlapaný, že nám ho to příliš nenarušilo. Samozřejmě, museli jsme v tréninku provést několik změn, ale to, že se nehrálo, pro nás příliš velké problémy neznamená," uvedl asistent hlavního trenéra Zdeňka Ščasného Stanislav Hejkal.

Osmifinalista Evropské ligy už v sezoně jednou do Liberce zavítal a prohrál tam 0:1. K onomu utkání ale realizační tým Sparty vzhlížet nehodlá. "Liberec jsem osobně viděl na Dukle a proti Jablonci a je to dost odlišné mužstvo, než na podzim. Přeci jen odešel Šural s Pavelkou, na druhou stranu přišel Vůch, takže těch podstatných změn tam bylo hned několik. Už proto se k našemu podzimnímu vzájemnému zápasu příliš nevracíme. Je to hodně fotbalové mužstvo. Slovan se dokázal vyrovnat s odchodem klíčových hráčů a trenéru Trpišovskému se povedlo tým výtečně zkonsolidovat," pokračoval na klubovém webu nadřízený Frýdka, Krejčího, Dočkala a spol.

Ačkoliv Sparta v akci nebyla a navíc se jí vrací uzdravený kapitán David Lafata, jenž už měl být připravený na střídání v pondělí, i tak berou trenéři na sever Čech hned tři mladé pušky. Jedná se o bosenského záložníka Zinedina Mustedanagiče, stopera z letenské devatenáctky Daniela Köstla a krajního beka juniorky Milana Kadlece.

Budou mít šanci zasáhnout do hry, nebo se jen projedou? "Šance je vždy. Do Liberce s námi odcestují a s největší pravděpodobností začnou na lavičce. Nikde není psáno, že by se do utkání nemohli podívat v jeho průběhu," uzavřel na stránkách sparta.cz Hejkal.