Krejčímu a Brabcovi poradil Hřebík squash. Jak je vidí Koukal?

Doplňkový sport mladých sparťanských hráčů Jakuba Brabce a Ladislava Krejčího? Ačkoliv to někoho možná překvapí, je jím squash.

Krejčímu a Brabcovi poradil Hřebík squash. Jak je vidí Koukal?
Pokud Sparta vyřadí Lazio, Pohár FAČR se asi nestihne dohrát!

Kdy s ním začali? "Asi v patnácti letech nám to poradil trenér Hřebík, který říkal, že je to dobrý doplňkový sport na pohyblivost a dynamiku. Od té doby nás to oba chytlo," prozradil v interview pro idnes.cz letenský stoper Brabec, jehož dlouholetý kamarád je na tom o něco hůře a je to znát i na nervech."Při fotbale to nemám, to spíš při squashi nebo tenisu. Kdybych byl nervák na trávníku, tak to zkazím deseti ostatním lidem. Za zbytečný faul budu pykat nejen já, ale celý tým. To si nedovolím. Ale když jdu hrát takhle sám za sebe, tak si to dovolím," ozřejmil krajní záložník.

To, že by byli v akci několikrát týdně, ovšem kvůli tréninkovému vytížení nehrozí. "Naposledy jsme byli v prosinci, když jsme měli pauzu. Bereme to jako doplňkový sport, kterým si vylepšíme fyzičku. Ve Spartě hrával třeba i Matěj Hybš, který ale teď odešel do Jablonce. A dřív i Adam Jánoš, ten je zase už v Boleslavi. Většinou jsme chodili takhle ve čtyřech během zimy, dali jsme si turnájek na dva kurty a točili jsme se," ozřejmil na webu idnes.cz defenzivně laděný Brabec, jenž v minulosti působil i ve Viktorii Žižkov či Zbrojovce Brno.

To, zdali je větší dřina squash nebo fotbal, není lehké určit. "Je to specifické. Fotbal se hraje déle, naběháte daleko víc kilometrů. Tady je to zase o té rychlosti, o pár krocích. Asi se člověk rychleji zadýchá tady, ale celkově je fyzička důležitější u fotbalu," doplnil na webu idnes.cz ten, jehož konkurenty jsou Radoslav Kováč, Costa či, Mazuch či Holek.

Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného se uprostřed pracovního týdne utkali se šestnáctinásobným šampionem Česka Janem Koukalem. Jak je mistr republiky hodnotí? "Věděl jsem, že budou oba běhaví, ale Láďa je teda hlavně běhavej. Lítá tam hlava nehlava a řeže do toho, Brába se tomu občas snažil dát i myšlenku, takže měli pravdu, že je na tom líp. Ve fotbale je vidět, že ho to táhne dopředu, tady se může vyřádit a dát prostor své kreativitě. Zatím jsou to asi nejlepší fotbalisté-squashisté, co jsem potkal. Je vidět, že tomu nějaký čas věnují," uzavřel Koukal, jehož stanovisko zveřejnil server fotbal.idnes.cz.