Kolik toho ve vnitrozemí usazení Češi nacestují během Eura?

Letošní evropský šampionát má čtyřiadvaceti účastníků. Ovšem jen pět z nich si za základní tábor zvolilo vnitrozemí Francie. A jedním z pěti výběrů je kromě Slovenska, Severního Irska, Islandu a Německa také Česko. Ostatních 19 účastníků akce roku se usídlí v hlavním městě Paříži, případně na pobřeží země.

Kolik toho ve vnitrozemí usazení Češi nacestují během Eura?
Nepříjemná zpráva pro krajánka Maška: Půl roku mimo hru

Čech, Darida, Necid a spol. budou v Tours, odkud to budou mít skoro stejně daleko do všech tří měst, ve kterém sehrají duely v základní skupině. Mezi St.Étienne, Toulouse a Tours nacestují asi 2880 kilometrů, což je pokud jde o absolvované vzdálenosti řadí na desáté místo.

Nejblíže českému kempu budou Polsko a Švédsko. Obě země se usadí na pobřeží 270 kilometrů od Tours. Pokud jde o soupeře ze skupiny, nejblíže bude Španělsko, jež bude vyrážet k zápasem z ostrova Ile de Ré na západní pobřeží. Turci zvolil jih poblíž Marseille a Chorvati si jako útočiště vybrali severní pobřeží v Normandii.

Ze všech zemí budou mít nejsnadnější cestování Rumuni, které čekají hned dvě utkání přímo v metropoli. Jediný výjezd tak budou muset absolvovat do Lyonu, který je od Paříže vzdálen 500 kilometrů.

Pokud jde o opačný pól, kolem 5600 kilometrů naopak nacestuje Albánie, která si zvolila za své stanoviště Bretaň, odkud bude vyrážet do Lyonu, Marseille a Lens. Příliš strategicky nejednalo ani Švýcarsko, jež bude bydlelt v Montpellieru, ačkoliv celou základní skupinu absolvuje na severu Francie.

[img id="46253"]