TOP 5 mladých nadějí českého fotbalu, které nabízí první liga

Probíhající ročník Synot ligy prokázal, že se po našich trávnících prohání hned několik talentů, kteří by si v budoucnu mohli říct o atraktivní zahraniční angažmá. Přinášíme přehled 5 talentů, které zatím sbírají zkušenosti na domácí scéně, ale vzhledem ke svému věku a kvalitě, jakou ukazují, bychom je mohli v dohledné době vidět na světových kolbyštích. O koho se jedná?

TOP 5 mladých nadějí českého fotbalu, které nabízí první liga
Pokud Sparta vyřadí Lazio, Pohár FAČR se asi nestihne dohrát!

Lukáš Juliš, útočník, AC Sparta Praha, 21 let

Zranění kolene přibrzdilo jeho rozlet, nyní je však zpátky v plné síle. Při absenci kapitána Davida Lafaty tento mladý útočník dokázal, že jej může plnohodnotně zastoupit. Dokonce se nabízí otázka, jestli již nejlepšího střelce posledních ročníků Synot ligy nevytlačil ze sestavy. Brankou proti ruskému Krasnodaru v Evropské lize prokázal, že má i na mezinárodní fotbal. Zde navíc může oproti Davidu Lafatovi uplatnit rychlejší nohy a nabízí se tak jako vhodnější varianta pro zápasy, ve kterých Sparta netráví tolik času na polovině soupeře. Posadí Juliš nejlepšího střelce Synot ligy na lavičku nahrádníků?

[break]
Patrik Shick, útočník, FC Bohemians 1905, 20 let

V poslední době se často žehrá na nedostatek kvalitních českých útočníků. Jednou z největší nadějí na změnu je právě útočník Bohemians Patrik Shick. V nabitém kádru Sparty, kde je stále kmenovým hráčem, se zatím neprosadil, jeho čas však nejspíš teprve přijde. V kádru klokanů je už nyní nejlepším střelcem a góly umí i připravovat. Až David Lafata pověsí kopačky na hřebík, Shick by mohl být jeho možným nástupcem. Prozatím se však dá předpokládat, že nynější hostování ještě není jeho poslední.

[break]
Tomáš Souček, SK Slavia Praha, 21 let

Přestože hraje svoji první sezonu v Synot lize, zabydlel se Tomáš Souček v základní jedenátce ambiciózní Slavie. První jarní kola ukázala, že se z ní nenechal vytlačit ani po mohutném posilování kádru v zimní přestávce. Reprezentant do 21 let je tak slibnou slávistickou nadějí do dalších let.

Souček na sebe výrazně upozornil hattrickem v posledním ligovém kole v zápase proti Baníku Ostrava. Dohromady již v sezóně nastřílel 5 branek. Zdá se, že mu vyhovuje spolupráce s Josefem Hušbauerem a že svůj gólový účet letos ještě zdaleka neuzavřel.

[break]
Aleš Čermák, FK Mladá Boleslav, 21 let

Záložník Mladé Boleslavy výraznou měrou přispívá k nejproduktivnějšímu útoku ligy. Po odchodu Jiřího Skaláka a Ondřeje Zahustela na něj budou modro-bílí spoléhat ještě více než na podzim. A Čermák tuto důvěru již splatil dvěma góly ve třech jarních zápasech. Dohromady již v této ligové sezóně zamířil mládežnický reprezentant mezi tři tyče šestkrát. Jelikož je v Mladé Boleslavi pouze na hostování, dá se očekávat, že si ho letenští budou chtít udržet.

[break]
Jan Baránek, obránce, FC Viktoria Plzeň, 22 let

Odchovanec ostravského Baníku zakotvil před rokem ve Viktorii Plzeň. Už v minulé sezóně dostával několik příležitostí a v té současné již pravidelně nastupuje v základní sestavě. Po odchodu Václava Procházky do tureckého Osmanlisporu jsou jeho největšími konkurety o post v sestavě navrátilec Roman Hubník a Lukáš Hejda. Právě ve stoperské dvojici s Hejdou nastupuje i v jarní části sezony.

Na obránce vykazuje Jan Baránek vysokou produktivitu, v probíhající sezóně Synot ligy vstřelil už 4 branky. O tom si může nechat jen zdát spousta útočněji laděných hračů. Pokud bude Baránek pokračovat v podobných výkonech i nadále, brzy se jistě objeví nabídky ze zahraničí. Přijde i pozvánka do reprezentace?