Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet

Valencie patří dlouhodobě mezi nejsilnější celky ve španělské La Lize. Historie dokládá několik velkých úspěchů, přesto je tento klub z východního pobřeží pyrenejského poloostrova ve stínu svých slavných konkurentů Realu Madrid a Barcelony. Z minulosti je patrné, že Valencií prošla již řada skvělých hráčů, kteří našli poté uplatnění v dalších špičkových velkoklubech. Podívejme se na tři tváře, které Valencia pustila do světa a stále je o nich dosti slyšet.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet
Šest nejbizarnějších zranění v historii, jež vás pobaví i ohromí

3) Nicolas Otamendi


Pozice: Střední obránce
Současný tým: Manchester City
Věk: 28 let


Argentinská reprezentační hvězda pomalu začíná naplňovat svůj osud, který mu byl před lety věštěn. Již v portugalském Portu o sobě dal osmadvacetiletý střední obránce dosti vědět, proto ho angažovala právě Valencie, kde se však ohřál pouze jednu celou sezónu za cenu 12 milionů eur. O mnoho vyšší byl pak balík od Manuela Pellegriniho, který ho na Etihad Stadium přivedl v létě minulého roku za 28,5 milionů eur.

[break]
Čtyři případy, kdy hráč donutil klub rozvázat kontrakt

2) Juan Mata (Manchester United)


Pozice: Ofenzivní záložník
Současný tým: Manchester United
Věk: 27 let


Asi jen málokdo nezná jméno úspěšného španělského záložníka, který na sebe upozornil především výkony v La Lize a Premier League. Zatímco na pyrenejském poloostrově hájil barvy Valencie a Realu Madrid, na Ostrovech se upsal Chelsea a aktuálně Manchesteru United. Juan Mata díky svým schopnostem a zkušenostem figuruje i nadále v plánech Rudých ďáblů a nepředpokládá se, že by si v dohledné době na Old Trafford balil kufry.

[break]
Kat Kanonýrů aneb Co jste nevěděli o nové hvězdě United

1) Isco (Real Madrid)


Pozice: Ofenzivní záložník
Současný tým: Real Madrid
Věk: 23 let


Další drobný španělský záložník, který je považován za velký talent. Isco je produktem mládežnické školy Valencie, poté zkoušel štěstí v Malaze, než ho cesta zavedla na Santiago Bernabeu. Přestože se mluví o jeho velkém potenciálu, díky konkurenci v Realu Madrid jeho herní vytížení často strádá a jeho jméno je opět skloňováno s novým chlebodárcem. Těch je hned několik, nejčastěji po něm v současné chvíli prahnou na Ostrovech.

Bývalé zboží Malagy, o kterém je v Evropě hodně slyšet