Recept na Spartu? Bránit i útočit v jedenácti hráčích, říká kouč

Když na sebe týmy Liberce a Sparty narazily naposledy, z výhry se na stadionu U Nisy radoval domácí Slovan po trefě Delarge.

Recept na Spartu? Bránit i útočit v jedenácti hráčích, říká kouč
Kolik toho ve vnitrozemí usazení Češi nacestují během Eura?

Pokud by se stejný výsledek opakoval také ve čtvrtečním prvním čtvrtfinálovém duelu MOL Cupu (od 18:00), severočeský tým by ho před odvetou, která je na Letné naplánována na středu 30. března, nepochybně bral.

Čerstvě čtyřicetiletý kouč Jindřich Trpišovský si nenechal ujít žádný ze čtyř dosavadních jarních zápasů letenského mužstva. A jeho dojmy? "Těžšího soupeře než Spartu dneska v Čechách nenajdeme. Útoční hráči Sparty jsou v optimální formě, strašná síla je i v záložní řadě a to ještě spoustu es má Sparta na lavičce. Čím jsou sparťané déle na míči, tím jsou nebezpečnější. Hráči jako Krejčí, Dočkal, Šural, Vácha nebo Matějovský jsou tím vyhlášení a my to musíme eliminovat," pronesl webem sport.cz citovaný kouč s minulostí ve Viktorii Žižkov.

Cílem je přesto úspěch, čili výhra. "První čtvrtfinálové utkání hodně napoví o tom, jak se dvojzápas bude vyvíjet. Chceme doma vyhrát jakýmkoli výsledkem a nejlepší by samozřejmě bylo nedostat branku, protože odveta na Letné bude ještě těžší. Chceme Spartu přeběhat jako minule Teplice, být nepříjemní a poctiví. Jednoduše řečeno: bránit i útočit v jedenácti hráčích," doplnil Trpišovský.

Slovan nebude moci použít brankáře Koubka a záložníka Shalu, kteří na severu Čech hostují právě z metropole. "Změny v sestavě budou. Chceme všechny hráče udržet v herním rytmu i hladovosti. Nikoho nezatracujeme, všechny budeme v průběhu sezony potřebovat," uzavřel nadřízený Rabušice, Bartošáka či Hovorky, jehož slova publikoval web sport.cz.