Plzeň v Ďolíčku překvapí domácí se jmény Svoboda či Kalina...

Pokud byste v rámci 21. kola Synot ligy čekali, že se ve vršovickém Ďolíčku budou v hostujících barvách prohánět hráči se jmenovkami jako Limberský, Ďuriš či Kolář, spletli byste se.

Plzeň v Ďolíčku překvapí domácí se jmény Svoboda či Kalina...
TOP 5 mladých nadějí soudobého českého fotbalu

Západočeský celek totiž v rámci charitativního projektu nastoupí 12. března v dresech se zcela jinými jmény, než na jaké jsou fanoušci Viktorie zvyklí...

V základní sestavě proti Klokanům tak budou operovat Petr Svobodda (hasič), Helena Háková (policistka) či Václav Kalina (fanoušek).

"Chceme představit zajímavé příběhy lidí z Plzeňského kraje, kterých je mnoho. Tři osobnosti dodal pivovar, tři zástupci jsou z řad fanoušků a další jsme zvolili ve spolupráci s městem Plzeň a krajským úřadem," pronesl na stránkách fcviktoria.cz tiskový mluvčí úřadujícího ligového šampiona Pavel Pillár.

"Mezi námi žije spousta hrdinů, jejichž skutky zůstávají veřejnosti utajeny. Prostřednictvím fotbalu o nich chceme dát vědět široké veřejnosti," doplnil svého podřízeného na klubovém webu generální ředitel Adol Šádek.

Projekt našel podporu také v hráčské kabině. "Uvědomujeme si, že je spousta lidí, kteří dělají velké věci a nikdo o nich nemluví. Bereme vše jako velké zpestření v boji o titul. Já tedy zrovna dostal jméno přidělené a vybírat jsem si nemohl, ale ostatní kluci si podle příběhů vybírali. Diskuze byla velmi živá. Jde o velmi originální nápad a musím říct, že každý se zajímal o konkrétní příběh spojený se jménem, které zřejmě ponese. Ale zatím se nic definitivně nerozhodlo. Nicméně skoro všichni chtěli hrát s ženským jménem," prohlásil zkušený český reprezentant Daniel Kolář, který bude mít na zádech podruhé v životě jiné jméno. Poprvé se tak stalo, když na plácku za domem nosil trikot slavného argentinského útočníka Hernána Crespa.