Ordinuje Hiddink na Stamford Bridge i box, judo či ragby?

Guus Hiddink zažívá na Stamford Bridge povedené období. Blues totiž od té doby, co Nizozemec vystřídal u kormidla Josého Mourinha, v Premier League neodešli během dvanácti zápasů poraženi a v tabulce jim patří pozice, z níž by nemusely být úplnou science-fiction ani evropské poháry.

Ordinuje Hiddink na Stamford Bridge i box, judo či ragby?
Klopp dostane 100 milionů liber na posily

"Nahrává nám, že se hráčům momentálně vyhýbají zranění. Když to tak bude pokračovat, můžeme o účasti v evropských pohárech skutečně uvažovat," citoval web sport.cz slova ostříleného prozatimního manažera.

Co obhájci titulu pomohlo? "Během tréninku se věnujeme i ragby. Tedy kombinaci házené a ragby, kterou trénink začínáme, aby se hráči patřičně zahřáli. Já totiž ragby miluji a jsem přesvědčen, že hráčům dává hodně. Musí se zmocnit míče a jít s ním přímým tahem na bránu. Navíc se v ragby přestáváte bát pádů, a když už přece jen spadnete, jdete k zemi, jdete k zemi mrštně jako kočka," osvětlil na stránkách sport.cz nadřízený Courtoise, Costy, Williana a dalších.

Je pravdou, že pod bývalým koučem Ruska, Turecka či Nizozemska se zdají být hráči Chelsea důraznějšími a zarputilejšími bojovníky, než tomu bylo v první polovině sezony. "Jsem bývalý tělocvikář a mám rád všechny sporty. Když mi bylo osmnáct, miloval jsem hlavně box a judo, protože jde nejen o fyzicky ohromně náročná odvětví, ale člověk se při nich naučí i vytrvalosti, odolnosti a patřičné agresivitě. A protože jsem tělocvikářem pořád, zařazuji do tréninků i jiné sporty včetně ragby. Dělal jsem to už u mládeže v Eindhovenu a dělám to i teď v Chelsea," doplnil serverem sport.cz zmiňovaný podřízený Romana Abramoviče, jehož by měl za pár týdnů vystřídat na Stamford Bridge Ital Antonio Conte.

O čtvrtou výhru v řadě se Chelsea pokusí v sobotu proti sedmému Stoke City.