Viktoria Žižkov a ofenzivní smršť? Na soupisce má 10 útočníků

To nejhorší už má Viktoria Žižkov zřejmě za sebou. Ještě půl roku dozadu přitom bojovala o přežití, když dlužila Praze 3 za pronájem stadionu a hrozila ji insolvence.

Viktoria Žižkov a ofenzivní smršť? Na soupisce má 10 útočníků
Derby v neděli 20. 3., předprodej v pátek! Na O2 Sport Kohák a F.R. Čech

I kvůli těmto záležitostem musela oželet Fotbalovou národní ligu a přesunout se o úroveň níž do České fotbalové ligy. Problémy už se však pod televizním vysílačem zdají být zažehnány a tradiční pražský celek se pozvolna staví na vlastní nohy...

"Postupně se propracováváme k úplnému oddlužení a během dvou měsíců bychom měli být z problémů venku. Dostali jsme se z nejhoršího a klub tak může dál žít svým životem. V současné době také probíhá jednání s městskou částí Praha 3, abychom měli na papíře vyřešené vztahy s městem," prohlásil na webu aktualne.cz statutární ředitel žižkovského celku Jiří Rýva, jenž už ke zdárnému konci dotahuje i letitou finanční kauzou s Baníkem Ostrava v hlavní roli s Josefem Hušbauerem a Zdeňkem Koukalem.

A co sportovní ambice? Jaro startuje pro Viktorii v neděli 6. března domácím kláním s Královým dvorem. Bonus pro fanoušky bude ten, že duel bude zdarma.

"Mužstvo se začalo přebudovávat. Přišlo devět nových hráčů, kdy jsme, zjednodušeně řečeno, vyměnili celou lavičku. Přišli hráči, kteří by měli patřit do kádru, který by se měl prát o postup. Uděláme pro to maximum a klub nám k tomu poskytuje ideální podmínky. V přípravě absolvoval tým 55 tréninkových jednotek a sehrál 11 zápasů. Za práci v přípravě musím tým pochválit. Budeme se snažit hrát útočně stylem 4 – 3 – 3, což dokládá i deset útočníků na soupisce pro jarní část," ozřejmil na stránkách aktualne.cz kouč Zdeněk Hašek, jehož svěřenci vyběhnou do odvetné části ČFL s novými pruhovanými trikoty, na nichž střídá adidas značka Uhlsport.

[img id="49956"]