Bayern má před sebou duel, v němž by nebylo dobré prohrát

Borussii Dortmund se v posledním bundesligovém kole podařilo snížit náskok vedoucího Bayernu Mnichov jen na pět bodů.

Bayern má před sebou duel, v němž by nebylo dobré prohrát
Čtyři přistěhovalci, kteří našli cestu i do německé repre

A za pár dní přivítají Žluté vosy bavorský kolos ve svém vestfálském Signal Iduna Parku. Pokud by před domácím publikem Tuchelův soubor uspěl, rozdíl by byl pouze dvoubodový. V Německu by se tak mohl zdramatizovat boj o titul.

"Chceme, aby to ještě bylo hodně vzrušující," prozradil stoper německého národního mužstva Mats Hummels, jehož slova zveřejnil web sport.cz. "Zkusíme stáhnout ještě více," potvrdil hlavní kouč Thomas Tuchel.

A na pozoru musí být i obhájce titulu, kterému na Vestfálském stadionu nebudou moci pomoci Badstuber, Martinez či Boateng. "To je zápas, ve kterém by nebylo dobré prohrát," přiznal jeden z šéfů slavné mnichovské značky Karl-Heinz Rummenigge, jehož slova vyšla na sport.cz.

Borussia přitom dokráčela k poslednímu vítězství nad Darmstadtem v sestavě, ve které kvůli šestření chybělo několk opor včetně Reuse, Kagawy, Schmelzera, Mchitarjana a spol. Také proto mohl debutovat teenager Feli Passlack, jehož premiéra se zrodila ve věku 17 let a 278 dní.

Pouze deset hráčů nastoupilo v lize za Dortmund před svými osmnáctými narozeninami a jedná se o známá jména typu Nuriho Sahina, Maria Götzeho či Larse Rickena.