Pospěch pokračuje. Opavské vedení nechce o konci nic slyšet

Zatímco jeden Pospěch Opavu v průběhu zimy opustil a přesunul se do sousední a ambicióznější Karviné, druhý ve slezském celku zůstává a i v jarní části by měl patřit k oporám defenzivní řady.

Pospěch pokračuje. Opavské vedení nechce o konci nic slyšet
Viktoria Žižkov a ofenzivní smršť? Na soupisce má 10 útočníků

A to i přesto, že Zdeňka Pospěcha v poslední době trápily zdravotní trable. "Pata je celkem v pořádku, žádný velký problém v přípravě nenastal. Před zimní pauzou jsme se sešli s vedením i trenérem a řekli si, za jakých podmínek bych pokračoval," osvětlil webem idnes.cz citovaný sedmatřicetiletý veterán s minulostí v české reprezentaci.

Minimálně jaro je tedy z jeho strany jisté jisté. "Jestli budu pokračovat i další sezonu, říkat nebudu, protože už dvakrát jsem prohlásil, že skončím, a pořád jsem tady, pokaždé mě někdo přemluví," pokračoval na stránkách idnes.cz bývalý obránce Sparty, Mainzu či Baníku, se kterým se před dvanáctí lety radoval z ligového titulu.

Podle Pospěcha má každý fotbalista hranici, kdy mu tělo signalizuje, že už je opotřebované až moc. "O tu bych nerad přešel, abych pak sám neviděl, jak už jsem pomalý, že to nezvládám. Proto je někdy lepší skončit o rok dříve a vyhnout se různým narážkám a věcem, z nichž má každý starší hráč obavu. Rozhodnutí, jestli skončím, si nechám až po sezoně, bude na to dost času," doplnil funkčí veterán, jehož stanovisko publikoval web idnes.cz.

Generální manažer Opavy Alois Grussman ale ještě o konci nic slyšet. Tím spíš, že má hráč kontrakt až do 30. června 2017, čili i pro celý příští ročník. "Byla by škoda, aby končil v nynější formě, navíc pořád má mužstvu co dát," nechal se slyšet Grossman, jehož podpořil i předseda představenstva Marek Hájek. "My nedopustíme, aby když bude jen trochu zdravý, skončil. Aby o tom vůbec uvažoval," uzavřel na webu idnes.cz funkcionář.