Šural: Je super, že se mi v soutěžních zápasech tolik daří

Úspěšný vstup Sparty do jarní části sezony nese další ovoce! Hráčem a Trenérem měsíce SYNOT ligy se v únoru stali ofenzivní univerzál Josef Šural s koučem Zdeňkem Ščasným, kteří v oblíbené anketě triumfovali poprvé v sezoně. Co dovedlo na trůn právě je?

Šural: Je super, že se mi v soutěžních zápasech tolik daří
Ščasný: Nebylo to moc o fotbale, ale věříme, že postoupíme

Pětadvacetiletý Šural patřil na podzim k hlavním oporám Liberce, kde by mu však v létě vypršela smlouva. Jeho přestupový příběh se tak stal jednou z hlavních událostí zimy, během níž se o něj do poslední chvíle přetahovaly Sparta se Slavií. Nakonec vyhráli Letenští a úvod jara napovídá, že udělali terno.

Hbitý reprezentant totiž okamžitě zapadl do základní sestavy a v obou prvních jarních kolech se zapsal mezi střelce. Nejprve trefil Pražanům tři body ve Zlíně, o týden později je zase nasměroval k vítězství nad Mladou Boleslaví. Zatím se tedy ukazuje coby posila jak hrom!

A ocenili to i fanoušci, pro které byl největší únorovou hvězdou. "Chtěl bych jim poděkovat. Ta cena mě samozřejmě těší, ale nijak bych ji nepřeceňoval," komentuje svůj úspěch sám hráč.

Po jeho příchodu na Letnou na něj laická i odborná veřejnost vytvořila velký tlak. O to víc ho těší, jak mu nelehký start vyšel. „Je super, že se mi v soutěžních zápasech tolik daří. Nemusel jsem dlouho čekat na první gól, což je vždycky skvělé,“ kvituje mladý fotbalista.

Nejvíce mi asi pomohla generálka se Žilinou. Věděl jsem, že v ní už musím zabrat, což se povedlo,“ dodává Šural, který v prestižní anketě porazil plzeňského Daniela Koláře i Stanislava Tecla z Jablonce.

Hráč února:

1, Josef Šural 38 % hlasů
2, Daniel Kolář 32 %
3, Stanislav Tecl 30 %

Ščasný cenu bere jako odměnu za Krasnodar


Kromě Šurala se z tábora Sparty dostalo i na protřelého Zdeňka Ščasného. Ten se stal Trenérem měsíce, když za sebou nechal těžké váhy jako Dušana Uhrina ml. (Slavia) či Romana Pivarníka z Bohemians.

Fanoušci Ščasného odměnili nejen za povedený start v lize, ale také za parádní vystoupení jeho týmu ve 2. kole Evropské ligy proti Krasnodaru. Houževnatý celek z Ruska byl před tímto dvojutkáním v roli jasného favorita, nakonec mu ale zbyly oči pro pláč.

Lišák Ščasný totiž přecházel z tříčlenné obrany na čtyřčlennou a obráceně, na což ambiciózní soupeř nedokázal vůbec reagovat. Sparta ho tak udolala s celkovým skóre 4:0 a už vyhlíží další zvučné jméno, jímž je římské Lazio.

„Děkuju fanouškům, že pro mě hlasovali, vážím si toho. Výsledek hlasování je patrně odraz toho, že jsme úspěšně vstoupili nejen do jarní části SYNOT ligy, ale že jsme také postoupili přes Krasnodar v Evropské lize,“ uvědomuje si Ščasný, jenž rozhodně nehodlá usnout na vavřínech.

„Pro nás je teď důležité, abychom na výhry v lize navázali, protože nejdůležitější je týmový úspěch. Víme, že nás čeká ještě hodně práce, ale jsme odhodlaní to zvládnout,“ doplňuje muž, který v anketě naposledy triumfoval v září roku 2014. Tehdy ale ještě vedl Teplice.

Trenér měsíce:

1, Zdeněk Ščasný 42 % hlasů
2, Dušan Uhrin ml. 35 %
3, Roman Pivarník 23 %