Pro všechny je těžké Barcu porazit, září spokojený Luis Enriqe

Kdy naposledy byla Barcelona na kolenou? Stalo se tak 3. října loňského roku, kdy ji těsně porazila Sevilla.

Pro všechny je těžké Barcu porazit, září spokojený Luis Enriqe
Šest podpisů posledního léta, které se dají hodnotit pozitivně

Od té doby neprohrál katalánský soubor pětatřicet soutěžních zápasů v řadě, což je nový španělský rekord, který z historických tabulek maže letitý výkon konkurenčního Realu Madrid ze sezony 1988/1989.

Z oněch pětatřiceti duelů bez "ztráty kytičky" dosáhl obhájce triumfu v Lize mistrů na devětadvacet výher. To vše při úchvatném skóre 107:20.

Další skvělé výkony nejsou až tak daleko. V letech 2011/2012 zůstal Juventus Turín bez klopýtnutí 43 utkání a pokud jde o série mimo TOP 5 soutěží Starého kontinentu, kupříkladu Celtic Glasgow táhl v letech 1915-1917 šňůru 62 zápasů bez porážky.

Luis Enrique už je na Camp Nou v roli hlavního trenéra více než 20 měsíců a zatím se mu daří nebývale. "Jsem spokojený s tím, jak se pro nás sezona vyvíjí. Všechna práce nás posunula až sem. Přístup, intenzita a střelecká produktivita. Když jsme od první minuty nebezpeční, je složité nás zastavit. Pro všechny je těžké nás porazit, když hrajeme takhle. Teď navíc začíná nejhezčí část sezony. Jsme tam, kde jsme chtěli být od začátku - bojujeme o trofeje," citoval web idnes.cz slova nadřízeného Piquého, Neymara, Suáreze a spol., jehož svěřenec Lionel Messi svým posledním hattrickem vyrovnal španělský rekord Cristiana Ronalda a v La Lize už jich oba mají na svém kontě pětatřicet.