Slavní Brazilci, kteří oblékali reprezentační dres s číslem 10

Jihoamerická Brazílie nikdy netrpěla nedostatkem útočníků. Hvězdy ve žlutém dresu se zapsaly nesmazatelně do historie tohoto sportu a některé z nich pronikly i do Evropy. Podívejme se na čtyři nejvěhlasnější, které oblékaly trikot s číslem deset. Jelikož tento žebříček není více obsáhlý, je dobré uvést i další, kteří se do něj nevešly. Ve vašem povědomí budou zcela jistě jména jako Jair, Juninho, Rai, Rivellino, Rivaldo nebo Kaká.

Slavní Brazilci, kteří oblékali reprezentační dres s číslem 10
Šest podpisů posledního léta, které se dají hodnotit pozitivně

4) Neymar


Z historie moc dobře víme, že se vždy našla vůdčí osobnost, která uměla vzít zodpovědnost za sebe a táhnout kanárky za úspěchem. V současné době leží odpovědnost na Neymarovi, který již ve čtyřiadvaceti letech dostal důvěru a kapitánskou pásku. Kmenový hráč Barcelony odehrál již 69 zápasů za svou zemi a vstřelil 46 branek.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

3) Zico


Třiašedesátiletá brazilská ikona se zařadila do výčtu hvězdných hráčů, kteří nikdy nevyhráli světový šampionát. Zico je často přezdíván jako „Bílý Pelé“ a není se čemu divit, neboť vizitku zanechal v reprezentačním výběru vskutku skvostnou. Možná škoda, že jsme ho nemohli v jeho nejlepších letech spatřit i v evropských klubech.

[break]
Čtyři přistěhovalci, kteří našli cestu i do německé repre

2) Ronaldinho


Tohoto hvězdného kanonýra jsme na starém kontinentu spatřit mohli, neboť zde vystřídal velkokluby jako PSG, Barcelona nebo AC Milán. Na vrcholu své kariéry patřil Ronaldinho k nejlepším hráčům světa a miloval ho nejen brazilský národ. Na svém kontě má nejen týmový úspěch ze světového šampionátu z roku 2002, ale dvakrát se stal i Fotbalistou roku a jednou získal Zlatý míč.

[break]
Známé plody, jež vyvrhlo baskické město Pamplona

1) Pelé


Koho jiného pasovat na vrchol tohoto žebříčku? I ikonický Pelé oblékal ve své době dres číslo deset a nesmazatelně se zapsal do podvědomí i těch, kteří fotbalu příliš neholdují. V poslední době ho sužují zdravotní problémy, ale jeho zásluhy mu již nikdo nesebere. V brazilském národním výběru odehrál 91 zápasů, ve kterých nastřílel neuvěřitelných 77 branek.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet