Rodáci ze Surinamu, kteří našli azyl u nizozemské repre

Nizozemská reprezentace byla vždy plná zajímavých tváří, které se prosazovaly v elitních evropských velkoklubech. Ne vždy se jednalo o hráče narozené v této zemi, kteří poté oblékali oranžový dres. Podívejme se na čtyři rodáky ze Surinamu, kteří v zemi tulipánů našli nejen domov, ale i šanci zahrát si za tamní národní výběr.

Rodáci ze Surinamu, kteří našli azyl u nizozemské repre
Známé plody, jež vyvrhlo baskické město Pamplona

4) Aron Winter


Věk: 49 let
Místo narození: Paramaribo, Surinam
Počet startů za Nizozemí: 84


Přímořský stát jižní Ameriky byl dlouhou dobou holandskou kolonií, ze které se vozila řada exotických produktů. Nejinak tomu bylo i v případě exodu talentovaných hráčů, kteří se v Evropě zabydleli právě v Nizozemí a oblékali i tamní reprezentační dres. Patří mezi ně i bývalý defenzivní záložník Winter, který kromě 84 startů v oranžovém dresu hrál za Ajax,Inter Milán nebo Lazio Řím.

[break]
Čtyři přistěhovalci, kteří našli cestu i do německé repre

3) Jimmy Floyd Hasselbaink

Věk: 43 let
Místo narození: Paramaribo, Surinam
Počet startů za Nizozemí: 23


V současné době je možné tohoto bývalého nizozemského reprezentant vidět v druhé anglické nejvyšší soutěži, kde trénuje londýnský klub Queens Park Rangers. Jeden z nejlepších holandských útočníků, který se v historii mihnul v Premier League, bylo možné spatřit například v Leedsu, Chelsea nebo Middlesbrough. Zajímavostí je, že svou kariéru začal na postu brankáře.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

2) Edgar Davids


Věk: 42 let
Místo narození: Paramaribo, Surinam
Počet startů za Nizozemí: 74


Rodina tohoto rodáka ze Surinamu se přestěhovala do Nizozemí v době, kdy byl Edgar Davids ještě malé dítě. Kvalitní zázemí a možnost hráčského rozvoje ho katapultovala do podvědomí celého světa. Bývalý záložník během své kariéry vystřídal slavné kluby jako Ajax, AC Milán, Juventus, Barcelona nebo Inter Milán. Svůj první reprezentační start v dresu Oranjes si odbyl v roce 1994.

[break]
Šest podpisů posledního léta, které se dají hodnotit pozitivně

1) Clarence Seedorf


Věk: 39 let
Místo narození: Paramaribo, Surinam
Počet startů za Nizozemí: 87


Seedorf byl řadu let synonymem pro stylovost a brilantní techniku na trávníku. Na Surinamu strávil tento nizozemský záložník pouhé dva roky, než se jeho rodina přestěhovala do Evropy. Svou kariéru nastartoval v roce 1992 v Ajaxu Amsterdam a o dva roky později se již objevil v národním výběru. V 87 zápasech nastřílel 11 branek a nesmazatelně se zapsal do historie této země.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet