Pellegrini: Super liga? Nefungovalo to ani v Jižní Americe

Zkušený chilský trenér na lavičce Manchesteru City Manuel Pellegrini se domnívá, že vznik Evropské Super Ligy by celému fotbalu na starém kontinentu jen uškodil. Jako důkaz poukazuje na Jižní Ameriku, kde se tamní velmoci o něco podobného v minulosti pokoušeli.

Pellegrini: Super liga? Nefungovalo to ani v Jižní Americe
Známé plody, jež vyvrhlo baskické město Pamplona

City v létě převezme Pep Guaradilola, přesto má slovo Pellegriniho na Etihad Stadium stále velkou váhu. Zkušený trenér bez okolků nastínil důvody, proč soutěž plná jen elitních velkoklubů nabízí řadu nevýhod. V týdnu se vyrojily spekulace, že nejbohatší celky Evropy již jednají a chtějí projekt spustit.

„Taková soutěž vám velmi uzavře přestupový obchod. Velkokluby si mezi sebou budou držet všechny osvědčené tváře a jen v málo případech půjdou do risku a zkusí dát šanci nějakému talentu. Evropské poháry by navíc měli hrát kluby za odměnu a dřinu v předešlé sezóně, nikoliv za zásluhy,“ prohlásil současný kouč Citizens.

„Pokud se mě nepřímo ptáte, jestli jsem proti založení takové soutěže, tak odpovídám ano. Myslím, že je důležité, že má každá evropská země možnost bojovat o účast v Lize mistrů a tento fakt nabudí každého hráče k maximu. Celou sezónu prahne ve své lize na umístění, které by mu to umožnilo. V Jižní Americe se již o něco podobného pokoušeli, ale nebylo to úspěšné. V Lize mistrů byla vždy velmi dobrá konkurence a právě nečekané výsledky s papírově slabšími týmy ji dělají zajímavou,“ dodává Pellegrini.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet