Ivanovič: Můžeme být rádi, že Abramovič vyhodil jen Mourinha

Chelsea od prosince prošla velkou změnou, jak na postu trenéra, tak následně i výsledkovou. Pod taktovkou portugalského stratéga José Mourinha se potácela u dna tabulky a majitelovi Romanovi Abramovičovi nakonec došla trpělivost a drzého kouče hodil přes palubu. Srbský obránce ve službách Blues nyní prohlásil, že se spoluhráči mohou být rádi, že nešli i oni.

Ivanovič: Můžeme být rádi, že Abramovič vyhodil jen Mourinha
Horké spekulace na trhu, které zvedají fanoušky ze židle

Většina kádru londýnského giganta se během podzimu potácela po zeleném pažitu s prach bídnou formou a médii se množily zprávy, kdo všechno Stamford Bridge po sezóně opustí. Skloňovalo se jméno i dvaatřicetiletého zkušeného obránce, který předešlou sezónu patřil k nejlepším v Premier League. Nikdo neví, proč po získaném ligovém triumfu došlo k takému útlumu, ale i Ivanovič je rád, že nemusel přes palubu s Mourinhem.

„José byl asi až moc čitelný. Neuměl změnit způsob, jakým se připravoval na zápasy a reagovat na danou situaci. Neuměl se někdy ovládat a své chování nedokázal potlačit. Neuměl měnit nic. Byl nalajnovaný a podle toho jel. Fotbal je o hráčích, trenéři na hřišti nejsou. Je to 11 na 11. Kouč tomu může dát jen lepší myšlenku z lepšího náhledu na stadiónu,“ prohlásil Ivanovič.

„Za špatné výsledky samozřejmě můžeme také a můžeme být zároveň rádi, že jsme nešli z klubu také. Abramovič nesl podzimní výkony dosti těžko a mluvilo se o tom, že koupí zcela nový kádr. Nikdo by se mu divit nemohl. On však nad námi nezlomil hůl a věří našim schopnostem. Nyní je to o tom dokázat mu, že se v nás nespletl,“ dodává srbský obránce.

Rodáci ze Surinamu, kteří našli azyl u nizozemské repre