Klopp: Pokud se příležitosti nechopíme, uletí nám jako vždycky

Německý trenér ve službách Liverpoolu stále nepochybuje, že by se svými svěřenci mohli zakončit aktuální ročník anglické Premier League do čtvrtého místa. Podle jeho slov je cesta do elitní skupiny zajišťující boj o Ligu mistrů schůdná přes Manchester City.

Klopp: Pokud se příležitosti nechopíme, uletí nám jako vždycky
Horké spekulace na trhu, které zvedají fanoušky ze židle

Právě Manchester City Reds ve středu doma porazili 3:0 a na Anfield Road tuší, že vidina nejprestižnější evropské klubové soutěže není ještě utopií. Klopp proto nabádá své hráče před nedělní konfrontací s Crystal Palace k nutnosti chopit se příležitosti a zaútočit na vrchní příčky tabulky.

„Kdybychom ve středu padali, nebyl bych takovým optimistou jako dnes. Je dobré na vše koukat reálným pohledem, ale bez cílů by nemělo cenu ani nastupovat. S Manchesterem jsme si dokázali, že můžeme konkurovat i nejsilnějším celkům této soutěže, proto tu šance stále je,“ prohlásil před nedělní bitvou bývalý kouč Borussie Dortmund.

„Osmé místo v tabulce pro tak věhlasný klub nic neřeší. Musíme se snažit jít dál a nedělní tři body jsou pro nás otázkou priority. Ano, i já věřím na zázraky a stojím si za tím, že zakončit sezónu v top čtyřce je pro nás stále možné. Musíme však vynaložit veškerou energii a nepolevovat, jinak se úspěchu nedočkáme. I ostatní silné týmy chyby dělají, proto na ně musíme vyčkat a zároveň se jich sami vyvarovat,“ dodává Klopp.

Rodáci ze Surinamu, kteří našli azyl u nizozemské repre