Čtyři hráči, kteří otevřeně zkritizovali nadřízené kvůli špatným prodejům

Fotbal jakožto týmová hra přináší životní okamžiky i mimo hřiště a často se ze spoluhráčů stávají nerozbitní kamarádi. Jako třeba v těchto čtyřech případech, kdy vzájemné sympatie dovedly hráče k veřejné kritice svých nadřízených, kteří se nesmyslně rozhodli prodat to nejlepší, co zrovna měli k dispozici.

Čtyři hráči, kteří otevřeně zkritizovali nadřízené kvůli špatným prodejům
Pérez a Zidane sestavili list 10 hráčů, kteří budou na prodej

Bacary Sagna - Alex SongArséne Wenger v poslední době dokazoval, že neumí příliš skloubit kvalitní obranu s kvalitním útokem. Douho musel totiž hleda kvalitní náhrady za Alexe Songa a Bacary Sagnu.

Bacary Sagna by přitom v Arsenalu dost možná zůstal i do konce kariéry, nebýt rozhodnutí Wengera v roce 2012 prodal Alexe Songa do Barcelony, které absolutně nechápe: "Prodej van Persieho chápu, ale Songa? Vždyť mu je teprve čtyřiadvacet, mohl toho ještě hodně dokázat. Je to věc, kterou nikdy nepochopím," nebál se Sagna ostrých slov v rozhovoru pro deník La Equiepe.

Dvě sezóny ještě v dresu Arsenalu vydržel, v roce 2014 ale dal najevo nesouhlas s Wengerem odchodem k Manchesteru City.

[break]

Sergio Ramos - Mesut Özil


Mesut Özil se v Realu konečně plně aklimatizoval, měl naběhnuto na tahouna klubu, přesto byl v roce 2013 po pouhých třech letech prodán do Arsenalu, kde je momentálně nejcennějším hráčem.

Tím mohl být ale i v Realu a k jeho odchodu měl co říct legendární obránce Realu Sergio Ramos. "Özil byl posledním hráčem v Realu, kterého bych prodal, nechápu to," byl v roce 2013 Mistr Světa a Evropy v šoku.

"Vždy jsem vedle něj měl skvělý pocit, je to skvělý fotbalista, jedinečný," smutnil z odchodu německého reprezentanta Ramos.


[break]

Cristiano Ronaldo - Angel di Maria


Angel di Maria odešel do Manchesteru United za neskutečný balík necelých šedesáti milionů liber. I tak ale jeho odchod, který měl uvolnit místo Jamesi Roddriguezovi, pořádně naštval Cristiana Ronalda.

Ten se veřejně pustil do Florentina Peréze: „Mám vůči odchodu di Marii vyhraněný názor, ale nemůžu vždy říkat to, co si myslím, protože bych pak byl na předních stránkách novin,“ začal tehdy Ronaldo opatrně. „Pokud bych měl o situaci rozhodnout já, určitě bych to neudělal,“ dal jasně najevo, že odchod di Marii byla hloupost.

[break]

Steven Gerrard - Xabi Alonso


Legendu Albionu Stevena Gerrarda málem postihl infarkt, když se jeho šéf Rafael Benitéz rozhodl prodat Xabiho Alonsa do Realu Madrid.

„Byl to z určitého pohledu jeden z nejlepších centrálních záložníků, se kterými jsem kdy hrál,“ vzdal hold španělskému reprezentantovi, kvůli kterému Benitéze dokonce označil za hlupáka.

„Bylo to katastrofální rozhodnutí prodat někoho, jako je Xabi Alonso a ještě k tomu za částku pouhých třiceti milionů liber,“ pokračoval Gerrard.

„Vina je jednoznačně na straně Benitéze, Alonso mohl v Liverpoolu hrát ještě šest, sedm let,“ nenechal na Benitézovi nit suchou.