Kotal: Odchod Železníka je pro Zlín velkou ztrátou

V rámci dvacátého kola Synot ligy se uskutečnilo moravské derby mezi domácím Brnem a hosty ze Zlína. Ševci se ale v Brně neprosadili a znovu vyšli naprázdno.

Kotal: Odchod Železníka je pro Zlín velkou ztrátou
Zbrojovka oslavila po brankách Pavla Zavadila a Aloise Hyčky vítězství 2:0. Brněnští tak oslavili druhou výhru v domácím prostředí.

Dobrá forma z domácích zápasů těší samozřejmě kouče jihomoravského celku Václava Kotala, který zhodnotil oba poloačasy: "V tom prvním se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak. Lépe jsme kombinovali a zakládali útoky, byť soupeř měl z protiútoků paradoxně možná větší možnosti. My si dokázali vypracovat spoustu standardních situací, dlouho se nám ale nedařila jejich realizace, když například Buchta po Košťálově teči střílel nad. Nakonec nám vedení zajistil na poslední chvíli Pavel Zavadil, což nám umožnilo jít do druhé půle ve větším klidu," zmínil se k prvnímu poločasu, který Brno vyhrálo 1:0 po brance Zavadila ve 45. minutě.

"Chtěli jsme dát co nejrychleji druhý gól, což se nám podařilo. Pak ale bylo vidět, že proti tomu větru mají kluci strach se znovu nabízet a hrát. Dostali jsme se pod tlak, jsem tedy rád, že všechny situace, které si soupeř vypracoval, se nám povedlo ubránit a uhrát další domácí zápas s nulou," stojí na oficiálním webu brněnského klubu vyjádření Kotala k poločasu druhému.

Lodivod Brna si uvědomoval již před zápasem největší slabinu Zlína, na který se očividně dobře připravil: "Dobře jsme věděli o síle Zlína, který sice předcházející zápasy nevyhrál, ale odehrál je velmi dobře. Jen nedávají góly, což je vždycky nepříjemné. Odešel Železník, což je pro ně velká ztráta. Jsem rád, že se nám tohoto soupeře podařilo zdolat, můžeme se tak v klidu chystat na další zápas," dodal.

Brno je po druhém jarním vítězství na šesté příčce s osmadvaceti body na kontě.