Nedělní šlágr na Letné: Uvidíme souboj Lafata versus Tecl?

Šlágr víkendového programu Synot ligy se odehraje na Letné. Sparta hostí Jablonec, který sice už není hvězdným týmem, ale stále patří k týmům s nejnabitějším kádrem v tuzemsku. Kardinální otázka před výkopem zní: nastoupí proti svému bývalému klubu David Lafata? Je už fit po zranění?

Nedělní šlágr na Letné: Uvidíme souboj Lafata versus Tecl?
Samotný střelec o tom pohovořil v internetovém vysílání TV Sparta: „Jsem připraven nastoupit a doufám, že se do té doby nic nepřihodí. Ale jestli to bude od začátku, nebo až v průběhu hry, to je věc trenérů,“ říká Lafata.

„Věříme, že zasáhne do utkání s Jabloncem a pomůže nám,“ potvrzuje jeho slova asistent Zdeňka Sčasného Zdeněk Svoboda, ale více nechce z taktických důvodů prozradit.

Na Letné (výkop v 15 hodin a ve vysílání 02 Sport) by tak mohlo dojít k přímému souboji kanonýrů. V dresu Jablonce se mimořádně daří útočníkovi Stanislavu Teclovi, který dal na jaře ve třech zápasech čtyři góly. „Nečeká nás žádný lehký zápas, Jablonec na podzim neodváděl to, na co má, v zimě došlo ke změnám, budou se sestavou ještě míchat, ale jestli chceme útočit na titul, musíme vyhrát,“ dodal Lafata.

Na Letné si tak podají ruku Zdeňkové Frťala a Svoboda. Ten sparťanský zná současného kouče Jablonce ze studií profilicence. „Znám jeho filozofii. Jablonec má skvělý kádr, půjde nahoru, bude to těžký zápas,“ uzavřel Svoboda.

Kotal: Odchod Železníka je pro Zlín velkou ztrátou