Pět Pelého rekordů, které nejspíš zůstanou navždy nepřekonány

Hvězdný Pelé zůstane fotbalovou legendou navždy. Brazilská ikona má na kontě nespočet rekordů, mnohé již překonané, ovšem tuto pětici nejlepších výsledků nejspíš nepřekoná nikdo:

Pět Pelého rekordů, které nejspíš zůstanou navždy nepřekonány
Pérez a Zidane sestavili list 10 hráčů, kteří budou na prodej

Největší počet získaných zlatých medailí na MS


Světový šampionát je opravdu obrovský fotbalový svátek, který se dotkne i lidí, kterých se fotbal obyčejně vůbec nedotkne. Pokud se někdo stane mistrem světa, jeho pozice v análech fotbalové historie je neotřesitelná.

Na světě bylo a je jen jednadvacet fotbalistů, kteří pozdvihli zlatý pohár pro nejlepší tým na světě dvakrát nad hlavu. Pelé je ale jediný na světě, kterému se to podařilo rovnou třikrát. V roce 1958, 1962 a 1970.

[break]

Největší počet oficiálně zaznamenaných gólů


Josef Bican je s oblibou přehazován českými fandy jako nejlepší střelec všech dob, bohužel, ne všechny jeho branky jsou zdokumentovány. Prvenství tak spadá Pelému, jehož počet vstřelených branek je oficiální.

Brazilský útočník nasázel za svůj život, od mládeže po reprezentaci, celkem 1281 branek v 1363 zápasech. Neskutečný počin, který asi nikdo nikdy nepřekoná.

[break]

Největší počet hattricků v kariéře


V současnosti oslavujeme hráče typu Messi a Ronaldo, kteří střílí branku jednu za druhou a často se zablýsknou ve světle reflektorů hattrickem.

Jenže na Pelého, na toho bohužel ještě nemají. Legenda Kanárků totiž nasázela za svůj život neskutečných 92 hattricků! Pro srovnání Ronaldo jich má 39 a Messi 38.

[break]

Nejmladší hráč, který kdy vstřelil na světovém šampionátu hattrick


Když Pelé vsítil hattrick, nebylo to nic neobvyklého. Jenže neobvyklé je, aby vám sedmnáctiletý klučina vsítil hattrick na světovém šampionátu.

Máme tak další Pelého rekord, který asi hodně dlouho nikdo nepřekoná, protože upřímně, kolika hráčům se vůbec podaří na tak velkém šampionátu vsítit hattrick. Jen tak pro zajímavost, celkem padlo hattricků na šampionátu pouhých padesát.

Pelé při svém skvělém výkonu měl 17 let a 244 dní a tři branky nasázel do sítě Francie.

[break]

Nejmladší hráč, který kdy skóroval ve finále MS


Šampionát v roce 1958 byl pro Pelého jako dělaný. Trhl rovnou dva rekordy. Po hattricku se stal i jediným sedmnáctiletým hráčem, kterému se podařilo překonat soupeřova brankáře ve finále MS.

A aby toho nebylo málo, Pelé se netrefil jen jednou, ale rovnou dvakrát. Z gólu se radoval v 55. minutě a v 90. Tehdy Brazílie vyhrála jasně 5:2 nad Švédskem.