Ščasný: Hra nebyla ideální, ale dokud rozhodčí nepískne konec, musíte věřit

Sparta neměla v rámci dvacátého kola Synot ligy nikterak snadnou vidinu lehce získaných tří bodů, protože na Letnou přijel Jablonec. A také to hned ze startu vypadalo na pořádný propadák, protože už v desáté minutě se hosté dostali do vedení. Srovnání přišlo po půl hodině hry z kopaček Lafaty a rozhodující trefu vsítil až v 90. minutě Lukáš Vácha. I přesto, že výkon nebyl dle Zdeňka Ščasného ideální, věřil až do konce v cenné vítězství.

Ščasný: Hra nebyla ideální, ale dokud rozhodčí nepískne konec, musíte věřit
„Nebudete mi to věřit, ale já jsem pořád věřil, že to ještě zvládneme, že tam gól spadne. Hra nebyla ideální, ale dokud rozhodčí nepískne konec, tak musíte věřit,“ potvrdil Ščasný, že dokud není konce, pořád naděje žije.

„Soupeř byl dobře připravený na naši hru a my jsme potřebovali trochu více tvořivosti ve středu pole, jenže Marek Matějovský kvůli zranění nebyl k dispozici. Ten by nám určitě pomohl, takže i to mohl být důvod, proč se nám tolik nedařilo. Ale někdy je možná lepší vyhrát takovým způsobem, otočit skóre a být v euforii. Ale často takhle hrát nechci, to bych zešedivěl,“ stála slova kouče Sparty na oficiálním webu klubu.

Ščasný měl velkou radost z vyrovnávací branky, která pro Lafatu znamenala jubilejní 170. branku v české nejvyšší soutěži: „David se potřeboval rozehrát, potřeboval se dostat do zápasu. Jsem rád, že odehrál to, co odehrál a vstřelil branku. Vím, že toho měl určitě plné kecky,“ řekl.

Bez pochvaly samozřejmě nemohl nechat Váchovu hru: „Lukáš Vácha se pohyboval tam, kde měl. On je pro mužstvo hodně důležitý. Má to postavené na agresivitě, a když hraje tak, jako dnes nebo v Krasnodaru, tak mu nemám co vytknout. A když to korunuje takovým gólem, tak je to jedině dobře“

Real deklasoval Celtu Vigo, Leicester upevnil náskok na čele