Penalty? Pokračuje ta černá série z minulosti, říká Krejčí

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Plzeň si doma poradila s Příbrami vysoko 4:0 a na čele tabulky tak k žádným změnám nedošlo. Kouč Viktorie Karel Krejčí je s výsledkem samozřejmě spokojen, ale jak řekl médiím, výsledek mohl být ještě lepší.

Penalty? Pokračuje ta černá série z minulosti, říká Krejčí
„Jsem rád, že jsme vyhráli. Vyšel nám vstup do utkání a celý první poločas jsme hodně kombinovali, ale neprosazovali se. Soupeř bránil a my si dávali také pozor na to, abychom ho nepouštěli do standardních situací, které tam nakonec ale stejně byly. Ve druhé půli nám prospěl druhý gól, mužstvo se uklidnilo a celý poločas měl parametry, se kterými jsem spokojený,“ hodnotil kouč Viktorie Karel Krejčí výkon svých svěřenců.

„Výsledek ale mohl být ještě výraznější. Zahodili jsme penaltu a byly tam i další příležitosti. Příbram nám ve druhé půli dala víc prostoru. Od našich obránců chodily míče rychle dopředu, což nám pomohlo. Když vedete o dva nebo tři góly, mužstvo se uklidní,“ stála slova Krejčího na oficiálním webu plzeňského klubu.

Důležitým navrátilcem se stal František Rajtoral, který si hlavně díky vlivu zranění zahrál ligu od listopadu prakticky poprvé, přičemž hned vsítil Příbrami branku: „Franta byl hodně blízko základní sestavě už po zimní přípravě. Odehrál kvalitní utkání proti Olomouci a produktivita Jana Kopice i Milana Petržely není taková, jakou bychom si ji asi představovali. Spoléhal jsem také na to, že proti Příbrami bude mít větší motivaci. Na pozici pravého záložníka dlouho nehrál, ale popasoval se s tím skvěle. První brankou mužstvu hodně pomohl,“ chválil Krejčí.

Co ale rozhodně trenéra Viktorky nemůže těšit, je neproměněná penalta Michala Duriše: „Pokračuje ta černá série z minulosti. Pamatuji si, že už i za dob Pavla Horvátha jsme hodně penalt neproměnili. Číslo zahozených penalt pro mě moc příjemné není, ale natrénovat jejich zahrávání se moc nedá, z vlastní zkušenosti vím, že to je hodně o hlavě. Penalta je pro exekutora značná psychická zátěž,“ řekl svá poslední slova.