Přeceňovaní hráči Synot ligy? Zde je pár příkladů...

Každého hráče může potkat období, kdy se mu nedaří. Pokud má však někdo taková období příliš často, možná by měl dostat příležitost někdo jiný. Komu se nedaří naplňovat předpoklady, nebo se svými výkony stagnuje? Přinášíme přehled 4 hráčů Synot ligy, od kterých se čekalo o něco víc.

Přeceňovaní hráči Synot ligy? Zde je pár příkladů...
Derby v neděli 20. 3., předprodej v pátek! Na O2 Sport Kohák a F.R. Čech

Michal Škoda, útočník, Zbrojovka Brno

Michal Škoda je prototypem hráče, který je přeceňován díky svojí výšce. Na útočníka má velice útlou bilanci. V nejvyšší soutěži se mu zatím nepodařilo vstřelit více než 3 branky za sezónu a ani při působení ve Fotbalové národní lize na tom nebyl o mnoho lépe. Jeho bilanci částečně omlouvá, že občas nastupuje na levém kraji zálohy. Přesto však zatím ukazuje, že šance umí spíše pálit, než proměňovat. Kdyby Zbrojovka před sezónou nepodepsala Jakuba Řezníčka, se Škodou na hrotu by hrála o záchranu.

[break]

Václav Hladký, brankář, Slovan Liberec

Přestože umí svůj tým i podržet, při svém působení v Brně ukazoval nevyrovnané výkony. Přitom právě na brankáře musí být stoprocentní spoleh. Každý si snad vzpomene na hrubku, kterou Hladký vyrobil v březnu 2014 proti svému současnému zaměstnavateli. Vyběhl si na dlouhý pas za obranu, ale při pokusu o odkop balón vůbec netrefil a umožnil tak Kevinu Luckassenovi skórovat do prázdné brány. V minulé sezóně zavinil penaltu v zápase se Spartou a několik dalších jeho kiksů zůstalo nepotrestaných. Přesto si vysloužil přestup do lepšího klubu. Když přišel o pozici jedničky, sáhl po něm Liberec, který hledal náhradu za zraněnou dvojku Koláře. Václav Hladký nyní kryje záda Tomáši Koubkovi.

[break]
Václav Vašíček, útočník, Dukla Praha

Od útočníka se očekávají hlavně góly. Václav Vašíček však zatím tato očekávání příliš nenaplňuje. Naposledy zamířil do sítě ještě v dresu olomoucké Sigmy v srpnu minulého roku. Někdejší mládežnický reprezentant tak ve svých 25 letech stále čeká na definitivní prosazení se v nejvyšší soutěži. Zatím se zdá, že druhá liga, kde se stal v minulé sezoně nejlepším střelcem, odpovídá jeho kvalitám více. Pokud v dresu Dukly neukončí svoji střeleckou impotenci, bude se stěhovat zpátky do Olomouce, a kdo ví, zda-li to nebude znamenat návrat do druhé nejvyšší soutěže.

[break]
Herolind Shala, záložník, Slovan Liberec

Shala přicházel loni v zimě do Sparty jako nadějný tvořivý záložník, ale letenští ho v létě rádi poslali na hostování. V Liberci měl dostat adekvátní herní vytížení a říct si o místo ve Spartě. Místo toho se však vytrácí i ze sestavy Slovanu. Po relativně nadějném startu a zejména vydařeném září, se Shala objevuje na hříští čím dál méně času. Po delší době se prosadil až nyní při výhře v Teplicích. Bude to znamenat obrat v jeho působení v Synot lize?